Абітурієнти із порушенням зору отримають особливі умови для проходження ЗНО

Абітурієнти із порушенням зору отримають особливі умови для проходження ЗНО. вадим карандій, зно, абітурієнти, вади зору, інвалідність, window, table, person, human face, woman. A person sitting next to a window

Абітурієнти із порушенням зору отримають особливі умови для проходження ЗНО. вадим карандій, зно, абітурієнти, вади зору, інвалідністьЩо таке “особливі умови” і як вони спростять життя абітурієнтів із вадами зору розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, пише «Громадське радіо»

Євген Павлюковський: Як зараз такі діти із вадами зору здають тест, якщо спеціальних програм немає?

Вадим Карандій: Перший спосіб – це використання асистента, а другий – надання тестових матеріалів у найбільш зручному форматі. На жаль, в Україні поки що такої практики немає.

Євген Павлюковський: Що має зробити абітурієнт, щоб отримати матеріали у зручній формі?

Вадим Карандій: Коли буде запроваджена відповідна форма ЗНО, тоді абітурієнт матиме подати відповідну довідку.

Євген Павлюковський: Лише одну довідку?

Вадим Карандій: Така практика є і сьогодні, але для інших категорій людей.

Євген Павлюковський: Якщо говорити про людей із вадами зору, яка кількість людей звертається із вимогою надати їм асистента чи особливі умови для проходження ЗНО?

Вадим Карандій: Наразі не декларується можливість проходження тесту за особливих умов, тому звернень нема. Маємо звернення громадських організацій, які пропонують свою допомогу у вирішенні подібних проблем.

Дмитро Тузов: Такі звернення ще будуть. Наскільки оперативно вони отримуватимуть відгук?

Вадим Карандій: Можу говорити лише про перспективу. На сьогодні маємо документ Міносвіти. Він передбачає, що наступного року пройде апробація цієї форми здачі ЗНО. Це буде лише три предмети: історія України, українська мова та математика. Якщо все буде гаразд, то із 2019 року ця процедура розповсюдиться і на інші предмети.

Євген Павлюковський: У новому розпорядженні йдеться про те, що тільки особа, яка має ступінь інвалідності, матиме можливість скористатися цими умовами чи додатковим часом.

Вадим Карандій: Ні, там є перелік захворювань за якими дається ця можливість.

Дмитро Тузов: Усі ці зміни почнуть діяти із 2018 року. Впродовж цього року все відбуватиметься за старою схемою?

Вадим Карандій: У 2018 році вступлять у силу умови, які передбачені для людей із вадами зору. Для інших будуть створені умови, які передбачені наказом міністерства. Новинкою, є вимога архітектурної доступності приміщень. Це проблема пандусів і доступності санітарних кімнат. На жаль, раніше такого не було. І друге — можливість для людей із вадами зору. Вони зможуть проходити тест, використовуючи матеріали зі збільшеним шрифтом.

Євген Павлюковський: Хто це забезпечуватиме?

Вадим Карандій: Український центр оцінювання якості освіти.

Євген Павлюковський: Якщо приміщення не встигнуть підготувати і людині відмовлять в особливих умовах для проходження тесту, що тоді?

Вадим Карандій: Тоді ця особа зможе складати ЗНО безпосередньо у ВНЗ.

Дмитро Тузов: А чи ВНЗ пристосовані до того, щоб надати ці послуги?

Вадим Карандій: Теж є питання. Там не настільки стандартизована процедура, як під час ЗНО. Відповідно, досягти певного рівня комфорту для абітурієнта буде простіше.

Євген Павлюковський: Хто може претендувати на додатковий час?

Вадим Карандій: Усі особи, для яких створюються особливі умови проходження ЗНО.

Валерія Широкова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*