Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ, впровадивши систему послуг для дітей з інвалідністю

Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ, впровадивши систему послуг для дітей з інвалідністю. cities inspire awards, бахмут, юнісеф, послуга, інвалідність

Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ, впровадивши систему послуг для дітей з інвалідністю. cities inspire awards, бахмут, юнісеф, послуга, інвалідність

Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ “Cities Inspire Awards”

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ “Cities Inspire Awards” в номінації “Соціальні послуги, дружні до дітей”.

Премію започаткували у 2019 році. Вона відзначає інноваційні рішення чи проєкти, які надихають, сприяють захисту прав дитини, покращують щоденне життя дітей і молоді у містах та громадах по всьому світу.

Систему послуг для дітей з інвалідністю, яка допомогла Бахмуту вибороти перемогу, створили у рамках проєкту “СПІЛЬНО”, який працює у 16 громадах на сході України. Мета проєкту – допомогти розбудувати систему послуг у громаді, залежно від потреб їхніх мешканців.

“Від закриття шкіл до ізоляції, до постійної тривожності, – наслідки пандемії впливають на дітей в Україні. В світлі кризи COVID-19 соціальна підтримка стала більш важливою, ніж коли-небудь, допомагаючи зменшити тиск соціально-економічних наслідків пандемії та посилюючи стійкість громад. Розбудова та покращення системи соціальних послуг – не проста задача. Результати видимі не одразу. Розбудова соціальних послуг вимагає мужності інвестувати в дітей і найбільш вразливих людей вже зараз. Адже турбуючись про найбільш вразливих дітей, ми формуємо майбутнє процвітання громади і суспільства” – зазначив Мурат Шахін, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Завдяки проекту у Бахмуті з’явились послуги раннього виявлення і втручання, центр денного перебування “Кіндер клаб”, відкрилися групи підтримки для батьків дітей з інвалідністю, а також встановлено інклюзивний дитячий майданчик. Покращено професійну компетентність місцевих фахівців із соціальної роботи у дотриманні найкращих інтересів дитини. Більше 400 дітей з інвалідністю, які мешкають у Бахмуті, та їхні родини, тепер безкоштовно можуть скористатися усім переліком нових послуг.

Громада також заохочує розвиток батьківської підтримки та груп взаємодопомоги. А ще у центрі надання соціальних послуг діє система анонімного зворотного зв’язку від батьків, які вже отримали соціальні послуги. Це допомагає продовжувати роботу над покращенням якості та доступності послуг.

«Запорука успіху роботи громади – ефективне використання місцевих ресурсів та потенціалу громади», – зазначив міський голова Олексій Рева.

Загалом комплексне надання послуг – це ефективний підхід до задоволення потреб вразливих дітей та їхніх сімей. Проєкт доводить, що навіть невеликі міста та селища здатні ефективно організувати соціальне обслуговування, незважаючи на обмежені ресурси. Стабільна політична воля до змін у поєднанні з розбудовою потенціалу спеціалістів та інвестиціями може допомогти досягти успіху.

У довгостроковій перспективі розбудова системи соціальних послуг веде до зменшення кількості дітей, влаштованих до інтернатів, що у свою чергу зменшить навантаження на місцевий бюджет та дозволить дітям жити у своїй громаді та зі своїми сім’ями.

Нині в Україні в межах децентралізації, громадам перейшла відповідальність за надання базових соціальних послуг. Важливо, щоб управлінці на місцевому рівні розуміли, наскільки цінно розвивати послуги на місцях та як це впливає на добробут мешканців. Тож добре, що є громади, які стають прикладом не тільки для інших громад України, а і для всього світу.

Детальніше про проєкт можна дізнатися у відео.

“Східний варіант”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*