У Харкові нагородили переможців конкурсу проєктів «Універсальний дизайн»

У Харкові нагородили переможців конкурсу проєктів «Універсальний дизайн». харків, доступність, переможець, універсальний дизайн, інвалідність

У Харкові нагородили переможців конкурсу проєктів «Універсальний дизайн». харків, доступність, переможець, універсальний дизайн, інвалідність

Нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських та професійних робіт «Універсальний дизайн» відбулося 24 грудня у Харківській міській раді.

Цього року у конкурсі взяли участь студенти, аспіранти та випускники вишів віком до 30 років з Харкова, Мелітополя, Луцька та Сєвєродонецька. Учасниками було подано 28 робіт у п’яти номінаціях: «Житлові будинки та громадські будівлі і споруди», «Громадські простори», «Елементи вулично-дорожньої мережі міста», «Предметний дизайн» та «Інтер’єри». У склад журі конкурсу увійшли 15 провідних фахівців у сфері архітектури, зокрема, викладачі українських профільних вишів, головні інженери та архітектори.

За словами президента громадської організації «Креавіта» Олени Шингарьової, з кожним роком середовище у Харкові стає більш доступним, а разом з цим життя людей з інвалідністю змінюється на краще.

«Якщо раніше ми говорили про доступність лише будівель, то зараз ми розуміємо, що люди з інвалідністю хочуть жити активним життям разом з усіма. І те, що цього року у конкурсі склалося п’ять номінацій, є показовим. Поняття доступності розширюється і стає всеосяжним. Ви – ті люди, від яких залежить, в якому місті ми будемо жити, наскільки це місто буде доступним і комфортним абсолютно для всіх його жителів», – зазначила Олена Шингарьова.

У заході взяла участь заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. Вона зазначила, що питання доступності простору на сьогодні дуже актуальне для Харкова.

«На жаль, нам нерідко доводиться ставати свідками того, як у людей з особливими потребами виникають перешкоди з доступом до тих чи інших об’єктів середовища. Ми дуже вдячні організації «Креавіта», яка дуже серйозно займається цим питанням. Без елементів доступності життя не може бути комфортним не тільки для людей з інвалідністю, а й для всіх харків’ян – жінок з дитячими візочками, літніх людей з сумками на колесах тощо. Цей конкурс має велике значення. З одного боку, він дає змогу його учасникам більше дізнатися про потреби людей з інвалідністю, а з іншого – є проявом уваги до таких людей і знаком того, що суспільство розуміє ситуацію, пов’язану з доступністю», – сказала віцемер.

У рамках заходу відбулася презентація одних із найбільш цікавих конкурсних робіт. Зокрема був представлений дизайн безбар’єрного парку, який можна облаштувати біля станції метро «Наукова», модель кухонного набору для людей з особливими потребами (автори обох проєктів – представники Харківської державної академії дизайну і мистецтв), проєкт покращення безпеки дорожнього руху на пр. Науки (Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова) та інші.

За підсумками конкурсу було обрано 16 кращих робіт. Світлана Горбунова-Рубан вручила учасникам та членам журі подяки і пам’ятні альбоми, до яких увійшли всі конкурсні роботи, а також нагородила переможців дипломами та сертифікатами від партнерів проєкту.

Довідка. Всеукраїнський конкурс студентських робіт «Універсальний дизайн» спрямований на просування в Україні середовища, продуктів і послуг, створених за принципами універсального дизайну. Мета конкурсу полягає у виявленні кращих проєктів, які демонструють можливі архітектурні планування, інженерно-технічні, дизайнерські рішення і сучасні технології створення інклюзивного середовища. Ініціатором конкурсу є Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Харкова та Громадська організація інвалідів «Креавіта». Конкурс проходив за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету +ФОТО

Одна репліка к “У Харкові нагородили переможців конкурсу проєктів «Універсальний дизайн»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*