“24.02. Евакуація людей з інвалідністю: як діяти цієї найважчої зими в Україні?” – пресконференція правозахисників

“24.02. Евакуація людей з інвалідністю: як діяти цієї найважчої зими в Україні?” – пресконференція правозахисників. fight for right, війна, евакуація, пресконференція, інвалідність

“24.02. Евакуація людей з інвалідністю: як діяти цієї найважчої зими в Україні?” – пресконференція правозахисників. fight for right, війна, евакуація, пресконференція, інвалідність

Евакуація людей з інвалідністю та їхніх родин – одне з найгостріших питань, що мало б бути розв’язане на рівні держави за останні дев’ять місяців, протягом яких триває повномасштабна війна.

 • Але як відбувалася евакуація і чи була готова держава до цього?
 • Яку участь у цьому відіграли організації людей з інвалідністю і самі активісти й активістки з інвалідністю?
 • Як має відбуватися порятунок людей з інвалідністю в умовах найважчої зими в Україні?

Ці питання, історії евакуацій та рекомендації задля змін у політиці держави розглянуть експертки на онлайн-заході “24.02. Евакуація людей з інвалідністю: як діяти цієї найважчої зими в Україні?”, який відбудеться 17 листопада, у четвер, об 11:00.

Захід відбудеться на Zoom-платформі з трансляцією на фейсбуку Fight For Right та ZMINA.

Спікери заходу:

 • Юлія Сачук, голова громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right, координаторка екстреного реагування з порятунку людей з інвалідністю, м. Київ.
 • Тетяна Герасимова, менеджерка з комунікацій, координаторка мережі Fight For Right, розповість, зокрема, власну історію евакуації.
 • Ольга Брайченко, кейс-лідерка організації Fight For Right.
 • Ірина Федорович, адвокаційна менеджерка Fight For Right.
 • Марина Єжкун, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області.
 • Валентина Бутенко, директорка Центру реабілітації молодих людей з інвалідністю та членів їхніх сімей “Право вибору” в м. Харкові.

Модераторка зустрічі: журналістка Ірина Виртосу.

У межах заходу відбудеться презентація двох досліджень:

 • “24.02: Евакуація людей з інвалідністю” (здійснене Fight For Right за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні).
 • “Евакуація людей з інвалідністю під час війни росії проти України: міжнародні стандарти та українські реалії” (здійснене Fight For Right за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем IFES).

Реєстрація: http://surl.li/drquk

Відбуватиметься переклад жестовою мовою.

З питань акредитації:

Ольга Ситнік, +38 050 764 34 20,

Організатор – Fight For Right.

Інформаційний партнер – правозахисна організація ZMINA.

Захід відбувається за підтримки ПРООН в Україні та сприяння Міністерства закордонних справ Данії.

Для інформації:

Fight For Right / Боротьба за права – українська громадська організація людей з інвалідністю, заснована в 2017 році. Від початку повномасштабного російського вторгнення забезпечила систему комплексної допомоги людям з інвалідністю під час війни.

Упродовж лютого – жовтня 2022 року Fight For Right надала допомогу 5041 людині з інвалідністю.

35 осіб з дев’яти країн світу долучилися до роботи в команді Fight For Right. Спільними зусиллями зібрано GoFundMe понад 480 тисяч євро для порятунку людей з інвалідністю, більшість донатів – від людей з інвалідністю з усього світу.

Більше про Fight For Right можна дізнатись у Звіті про діяльність за посиланням.

На ілюстрації: анонс заходу на світло-жовтій плашці з використанням фото, на якому підіймають жінку на кріслі колісному на спеціальному підіймачі у вагон потяга. Фото взято із сайту “Укрзалізниця”. На анонсі зазначено інформацію з назвою заходу “24.02. Евакуація людей з інвалідністю: як діяти цієї найважчої зими в Україні?” та датою події – 11 листопада, 11:00.

«Центр прав людини ZMINA»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*