Кожна 700-та дитина в Україні народжується з синдромом Дауна – МОЗ

1 14 1 df3ad1b24179. синдромом дауна

Частота синдрому Дауна серед новонароджених в Україні складає один випадок на 700 немовлят. А загальна кількість дітей з цим діагнозом в нашій країні становить 3780 осіб. Такі дані у ході прес-конференції озвучив головний дитячий отоларинголог МОЗ України Анатолій Косаковський, передає кореспондент УНН.

Він розповів, що у світі ця статистика дещо різниться. За даними ВООЗ, на планеті одна дитина з синдромом Дауна народжується на 1000-1100 здорових немовлят. Така різниця пов’язана з тим, зо закордоном цю патологію виявляють ще на етапі внутріутробного розвитку дитини і багато батьків приймають рішення про переривання вагітності.

Медик також розповів, що за останні кілька десятків років медицина зробила серйозний поступ у цьому напрямку.

“Якщо раніше діти з синдромом Дауна жили максимум 10 років, то вже сьогодні середня тривалість життя таких людей сягає 60 років. Також ці люди можуть здобувати знання і працювати. Правда, нам ще треба багато чого зробити для повноцінної інтеграції таких дітей у суспільство”, — зазначив Анатолій Косаковський.

Він наголосив на тому, що синдром Дауна супроводжується рядом певних симптомів. Зокрема зниженням слуху (спостерігається у 75% дітей), серцевими вадами (практично у кожного другого), патологією органів зору, неврологічними відхиленнями, порушеннями роботи щитовидної залози та кишково-шлункового тракту.

“Однак при своєчасному діагностуванні та лікуванні хвороби можна досягти дуже хороших успіхів. Також дуже важлива опіка від держави”, — підкреслив Анатолій Косаковський.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні немає спеціальної державної програми, яка б надавала фінансову підтримку дітям з синдромом Дауна та сприяла б їх адаптації у суспільстві. Втім, у нас працює Всеукраїнська благодійна організація “Даун Синдром”, яка посприяла відкриттю у Києві 3 спеціалізованих класів та 13 інклюзивних груп, де діти з цією хворобою мають можливість здобувати середню освіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*