Через конфлікт протезних заводів потерпають інваліди

1 16 6 108008-23 2. підприємство

Конфлікт, через який страждають інваліди. Хмельницький державний протезно-ортопедичний завод вперто не хоче реформуватися у філію такого ж підприємства Вінниці, повідомляють “ФАКТИ”, ICTV.

Колектив та громадські організації міста блокують доступ на завод комісії з реорганізації. Люди кажуть, після перетворення заводу на філію він зникне.

У Міністерстві соціальної політики, яке нині проводить реорганізацію галузі, запевняють, що на ситуації спекулюють і звільнятимуть тільки керівництво підприємства.

А сама реорганізація здійснюється одночасно із ліквідацією підприємства “Укрпротез”, а отже у бюджеті з’являться кошти на протезування поранених в АТО.

Тут бояться, що будь-якої миті приїдуть чиновники зі столиці і ліквідують їхній завод. Адже Міністерство соціальної політики з 1 вересня його реорганізувало, перетворивши на філію протезного заводу Вінниці.

При цьому, людям ніхто нічого не розтлумачив, от і бояться цілковитого закриття.

«Скільки людей буде працювати в філіалі ми не знаємо, структурної схеми досі нам не надали, але знаючи досвід роботи інших філій ми знаємо, що у філіях залишається працювати близько 30 осіб», – каже заступник директора Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства Оксана Борисова.

Нині на протезному підприємстві 115 працівників. Окрім цеху виготовлення протезів, тут і центр для реабілітації людей з ампутацією та порушеннями опорно-рухового апарату.

Їдуть до тутешніх лікарів зі всієї України. Одночасно приймають 12 хворих, половина з яких діти.

Чому потрібно закривати таке підприємство – його робітники і клієнти не розуміють.

У Міністерстві соцполітики ФАКТИ запевнили – нікого з фахівців не звільнятимуть. Без роботи залишаться лише чиновники.

Бо через війну на Сході України потреба у протезах значно зросла. І зекономити можна саме на керівниках підприємств – вважають у Кабміні. Про це хмельничан попередили.

«Коштів більше в бюджеті не буде, а нам, щоб протезування забезпечити для АТО, які зараз потребують, потрібно знайти ці кошти, просто було штучно створено підприємство, як «Укрпротез», яке збирало по 10% прибутку від цих протезних заводів, а потім самі собі їх використовували», – каже міністр соціальної політики України Людмила Денісова.

Кілька днів тому колектив протезного заводу та громадські активісти не допустили на підприємство комісію з реорганізації.

Нині на заводі заблоковано фінансування. Поки тут точаться суперечки, пацієнти залишаються без послуг.

83-річний Павло Гутік, здолавши півсотні кілометрів, знову не отримав необхідних деталей до протеза.

«Приїхав і зараз не дають, кажуть, закрили, і нема права видавати чохли. Ну, як так, в мене порвалися чохли, я за 50 кілометрів їхав сюди, і должен ще раз їхати?», – обурюється інвалід Павло Гутік.

8 реплік к “Через конфлікт протезних заводів потерпають інваліди”

 1. Анатолій Савчук :

  Останній абзац не відповідає дійсності, завод у Хмельницькому замовлення приймає, але за відсутності фінансування та закриття рахунків – вироби не видаються. Тому фраза – Поки тут точаться суперечки, пацієнти залишаються без послуг, – не точна послуги надаються тому що замовлення на вироби беруться і виготовляються, але держава їх для клієнтів не викуповує. Також реабілітаційне відділення працює в повному обсязі.

 2. Оксана :

  Враховуючи те, що діяльність Хмельницького протезного підприємства полягає у забезпеченні інвалідів, дітей-інвалідв та інших категорій технічними засобами реабілітації, спроба ліквідації підприємства, як юридичної особи, привело до соціальної напруги в регіоні. 6 серпня 2014 року відбулося пленарне засідання 25 сесії Хмельницької облради на якому прийнято рішення схвалити текст звернення депутатів до Кабміну України в якому вони наполягають не проводити реорганізації Хмельницького ДЕПОП без узгодження з місцевими органами влади, оскільки такі дії порушують конституційні права вразливих категорій населення Хмельницької області. Громадськими організаціями та інвалідами направлено велику кількість звернень до Мінсоцполітики України, Кабміну України до депутатів Верховної ради, які представляють інтереси Хмельницької області та позитивних результатів не отримано.

 3. Оксана :

  Не бажання чиновників прислухатися до громадськості та інвалідв викликало обурення серед вразливих верств населення, що в свою чергу спричинило проведення 27 серпня 2014 року соціальної акції протесту під стінами Кабінету Міністрів України. Учасниками акції були громадяни Хмельницької, Житомирської та Миколаївської областей, з них керівники громадських організацій інвалідів, члени громадських організацій інвалідів, інваліди різних категорій (на колясках, протезах, не зрячі, з порушеннями опроно-рухового апарату), матері дітей-інвалідів, члени трудових корлективів протезно-ортопедичних підприємств.

 4. Оксана :

  Кількість учасників скаладала понад 300 осіб, у яких одними з вимог були відміна реорганізації протезно-ортопедичних підприємств та встановлення мараторію на приватизацію цих підприємств. На жаль, міністр Денисова Л.Л. не вийшла до мітінгуючих, хоча була в той час на засіданні Кабміну. В котрий раз відмахнувшись від проблем народу чиновники зайнялися своїми власними проблемами і передвиборною компанією.

 5. Оксана :

  В 2007 році на Хмельницьке ДЕПОП згідно Постанови КМУ №304 від 01.03.2007 р. “Питання розвитку виробництва ТЗР” виділено 11682 тис. грн. які використано на реконструкцію бідівлі до сучасного рівня Стаціонару первинного скалдного протезування та реабілітації, виробничих приміщень підприємства та закуплено технологічне обладнання. Результатом бюджетного фінансування є своєчасне забезпечення протезно-ортопедичними виробами інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення з особливими потребами, що занчно покращило якість їхнього життя та дало змогу значній більшості інвалідів працездатного віку працевлаштуватися, а отже, стати потрібними суспільству.

 6. Оксана :

  Розвиток галузі досяг такого високого рівня, що відпала потреба інвалідам з ампутованими кінцівками протезуватися за кордоном. Якість виробів не поступається європейським стандартам і за останні три роки вимог від інвалідів відправити їх за кордон на протезування не надходило.
  Фактично злиття підприємств погіршить умови забезпечення технічними засобами реабілітації зазначених осіб. Зокрема, територіальна віддаленість юридичної особи, якою буде здійснюватись забезпечення ТЗР, від місця проживання замовника закриє безпосередній доступ до керівництва, позбавить права особисто звернутися із заявою, скаргою, клопотанням, пропозицією, чим буде порушено конституційні права громадян.

 7. Оксана :

  Одним із основних напрямків роботи Хмельницького ДЕПОП є постійне удосконалення можливостей реабілітації дітей з патологічними руховими стереотипами, викликаними наслідками церебрального паралічу. Одним з ключових напрямків цієї роботи є впровадження новітніх технологій по ортезуванню та реабілітації дітей з ДЦП. У випадку злиття Хмельницького підприємства з Вінницьким, таке важливе напрацювання, як реабілітація дітей з ДЦП буде знищено. Стануть не потрібними спеціалісти з великим досвідом роботи, зокрема техніки-протезисти медичного віддділу, які мають вищу освіту за фахом реабілітологів та проводять заміри для виготовлення ТЗР з використанням методу цифрової антропометрії.

 8. Оксана :

  Таким чином, знищення усіх напрацювань Хмельницьким підприємством, приведе до погіршення умов інвалідів та людей з особливими потребностями не тільки Хмельницької, а й інших областей, стане великим кроком “назад” в напрямку реабілітації дітей з ДЦП та інвалідів з ампутованими кінцівками, погіршать темпи розвитку протезно-ортопедичної галузі в цілому.З огляду на зазначене, щонайменше дивною є позиція Міністерства соціальної політики України щодо ліквідації Хмельницького підприємства через необхідність економії державних коштів. Адже ліквідація ніколи не була одним із способів економії. Існує ряд інших, науково доведених способів економного іраціонального господарювання, скорочення витрат. Загалом, метою будь-яких реформ або реорганізацій в протезно-ортопедичній галузі, має бути покращення для інвалідв та інших вразливих категорій громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*