На Тернопільщині діти з аутизмом туляться в церковному приміщенні

1 24 4 70 1. аутизмом

Тернопільський центр дітей з аутизмом «Золотий ключик» не має власного приміщення. Кілька класів їм надає Церква святого Йосафата на Дружбі.

На Тернопільщині чимало дітей з аутизмом не можуть нормально навчатися та розвиватися тільки через відсутність відповідних шкіл. Нещодавно в обласному центрі розпочав роботу навчально-реабілітаційний центр «Золотий ключик», якому приміщення надає церква святого Йосафата. До центру звозять дітей з різних районів області. Проте всіх тут не можуть прийняти, бо немає достатньо кімнат для навчання. «Найбільше, що потрібно дитині з аутизмом, це розвиток, це соціалізація. Бо якщо дитина цього не отримує, то вона просто замикається в собі. А якщо працювати, розвиватися, то це дуже часто дає просто неймовірний результат. У нас є хлопчик, який почав грати, назнаючи нот. Також є дівчинка, яка може розказувати слово в слово книжки. Тобто бувають випадки, коли серед таких дітей відкриваються справжні таланти. До нас батьки приїжджають з дітьми навіть з віддалених сіл. Їм потрібно допомога, проте ми можемо прийняти наразі не більше двадцяти дітей», – каже керівник центру дітей з аутизмом «Золотий ключик» Світлана Гоцуляк.

Наразі у центрі працює сімнадцять діток. Є необхідні спеціалісти, які готові створити більше груп, якби буле необхідне приміщення для навчання.

“За Збручем”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*