Згідно зі статистикою, переважна більшість діагнозів “дитина-інвалід” встановлюється у перший рік життя (ВІДЕО)

1 03 invalid 3. дітей

Чернівці. Згідно зі статистикою, переважна більшість діагнозів “дитина-інвалід” встановлюється у перший рік життя. У три малюки починають масово хворіти на захворювання органів дихання, а у 6-6,5 починаються масові скарги на порушення системи органів травлення. Медики це пов’язують з тим, що дитина, потрапляючи в різні соціальні середовища, отримує крім знань ще й проблеми зі здоров’ям. За результатами медичних профілактичних обстежень усіх дітей до 17 років обласний показник виявив загальне зниження гостроти слуху, дефекти мови, сколіоз та порушення постави. Це усе – набуті протягом ще відносно короткого проміжку життя вади, адже більшість дітей народжується з мінімальними ушкодженнями здоров’я, а статус “Інвалід” у більшості випадків ставиться на першому життя.

Оксана Знак, головний позаштатний педіатр: «Левову частку серед причин інвалідності серед дітей займають діти з розладами психіки та нервові захворювання».

Сьогодні системи освіти та охорони здоров’я ідуть пліч-о-пліч, але дивляться у різні сторони. Вчителі намагаються виконувати рекомендації медиків, медики прагнуть придумати способи покращити здоров’я дітей, але поки що результат не вражає.

Марія Поліщіук, заступник директора Департаменту охорони здоров’я: «Лікарі, які проводять профогляди, визначають так звану патологічну ураженість у дітей, тобто, погіршення зору, постави, наявність сколіозу. В нашій області всі погіршення здоров’я є в нормі, крім постави – по поставі в нас порушений показник».

Відповідальність за здоров’я дітей в школах та садочках несуть вчителі та вихователі. Але якщо в садочках діти мають можливість побігати, походити та поспати вдень, то в школі окрім ранкової гімнастики, уроків фізкультури та пересаджування дітей раз на місяць на інші ряди в молодшій школі нічого не робиться.


Телеканал “Чернівці”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*