Щоб знову навчитися жити…

1 28 4 ddc8f487393779 1. інвалідів

Громадські активісти із вінницької організації «Відкриті серця» за підтримки Британської ради в Україні та спільно з Національною асамблеєю інвалідів України реалізовують проект з робочою назвою «Навчальний гуртожиток». Його мета — навчити людей з інвалідністю жити незалежно, вміти дбати про себе і своїх рідних. Реалізовуватимуть його на базі «Соціальних майстерень» для людей з інвалідністю, які розташовані у селі Дорожньому Вінницької області.

«Для чого створювати окремі центри для учасників АТО, коли в Україні вже є реабілітаційні заклади для інвалідів? Для чого знову відокремлювати одну категорію людей, які потребують допомоги, від іншої? — ставить риторичні питання начальник відділу ВГО «Національна асамблея інвалідів України» Лариса Байда. — Ми повинні дотримувати принципів інклюзивного суспільства, в якому буде зручно всім. У нашій країні — унікальна соціальна політика. З бюджету виділяються кошти на придбання, наприклад, протезів, але досі немає статистики, скільки громадян їх реально потребують. Така ж ситуація й з візками, милицями чи слуховими апаратами. Гроші витрачаються невідомо на що, а люди й надалі продовжують звертатися до громадських організацій по допомогу. Так, ми всі різні, але всі заслуговуємо на те, щоб жити у зручному світі. І це твердження має стати ключовим у підготовці постанов, рішень, проектів. Не можна відокремлювати одних людей від інших, якщо у них спільні проблеми. Подолати труднощі вдасться тільки разом».

Виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Група активної реабілітації» Володимир Азін розповів, що вони вже кілька років успішно проводять табірні збори тих, хто пересувається на візках. Упродовж восьми днів учасників навчають жити без сторонньої допомоги. Володимир Азін переконує, що за тиждень у них повністю змінюється світосприйняття, і люди починають усвідомлювати, що таких, як вони, багато, і кожен успішний по-своєму.

«Те, що на Вінниччині створять навчальний гуртожиток для людей, які за вироком долі сіли в інвалідний візок, — це великий крок уперед, — зазначив Володимир. — На базі закладу діятимуть тренінгові кімнати, тренувально-спортивний майданчик, майстерні для трудового навчання, реабілітаційні кімнати».

Голова громадської організації Світлана Демко повідомила, що заняття в навчальному гуртожитку матимуть змогу відвідувати й члени родин, де є інваліди. Їм також треба допомогти усвідомити, що життя буде іншим, але аж ніяк не гіршим. «Головне — правильно пояснити, що життя триває і вершин для подолання є багато, — зауважила Світлана Демко. — Ви, можливо, не повірите, але люди на візках мають неабияку силу волі, вони ставлять олімпійські рекорди! Адекватна реакція оточення, підтримка близьких, друзів здатні творити дива. Усе це дає людині впевненість у тому, що вона повноцінний член суспільства».

Як діятиме навчальний гуртожиток, на яких умовах відбиратимуть учасників — про все це буде відомо у травні. Поки що громадські активісти разом з будівельниками взялися за ремонт приміщення.

Олеся Шуткевич, Вінниця

«День»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*