Обмін досвідом із литовськими партнерами

1 04 6 Picture 2. засобами реабілітації

1 04 6 Picture 1Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко брав участь у засіданні круглого столу «Шляхи удосконалення нормативно-правових актів по забезпеченню засобами реабілітації в Україні, обмін досвідом та розвиток співробітництва з Асоціацією медицини та ортопедії Литви».

У заході також брали участь фахівці Мінсоцполітики, керівництво Фонду соціального захисту інвалідів, директори протезно-ортопедичних підприємств різних форм власності, представники громадських організацій інвалідів, волонтери, журналісти.

Литовську сторону презентував директор Асоціації медицини та ортопедії Литви Алгимантас Астраускас.

У вступному слові Василь Шевченко наголосив на важливості вивчення міжнародного досвіду в галузі протезування, зокрема, з огляду на тривання АТО на сході нашої держави. З-поміж важливих чинників Перший заступник Міністра виокремив прозорість, відкритість, які мають бути у сфері забезпечення засобами реабілітації людей із особливими потребами. Також Василь Шевченко приділив увагу на необхідності залучення громадськості.

Директор Асоціації медицини та ортопедії Литви Алгимантас Астраускас поділився досвідом своєї країни щодо шляхів адаптації законодавства Литви до стандартів ЄС по забезпеченню засобами реабілітації, ознайомив із чинним законодавством своєї країни.

Також пан Астраускас розповів про діяльність очолюваного ним підприємства, яке є другим по потужності у Литві і має 14 відділень. Він наголосив, що усі підприємства країни є приватними. Упродовж року вони надають послуги 100-110 тисячам пацієнтів (населення Литви приблизно 3 мільйони громадян).

Насамкінець виступу Алгимантас Астраускас відповів на чисельні запитання вітчизняних фахівців.

З української сторони обміном інформацією та практичним досвідом у сфері забезпечення засобами реабілітації людей із особливими потребами поділилися директор УКРНДІ протезування Антоніна Салєєва, директор львівського КЕПЗПіП Сергій Суязов, директор одеського КЕПОП Генріх Казарян, директор ТОВ «СПОП» А.Є.Брік» Євген Брік.

Фонд соціального захисту інвалідів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*