Соціальна інклюзія в Україні: низький рівень прийняття найбільш вразливих дітей

1 25 6 board f1 381 1 2. інвалідністю, інвалідів

1 25 6 board f1 381 1

Київ. 20 листопада делегація ЄС в Україні у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Національною Асамблеєю інвалідів України (НАІУ) представили проект «#ThisAbility», спрямований на вирішення питань соціальної інклюзії в Україні.

За результатами нещодавнього національного дослідження ставлення суспільства до дітей із уразливих груп, кожна друга людина вважає, що українське суспільство толерантно ставиться до дітей з інвалідністю. Толерантність до дітей, що живуть із ВІЛ, або безпритульних дітей оцінюється в 30%.

Рівень готовності суспільства прийняти в своє близьке оточення дітей із уразливих груп вкрай низький: лише 13% по відношенню до дітей з інвалідністю, 10% – до дітей, позбавлених батьківського піклування, 8% – до безпритульних дітей, 3% – до дітей, що живуть із ВІЛ. За даними дослідження, одна третя респондентів вважає, що у сім’ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тому їй буде краще в спеціалізованому дитячому будинку.

«Багато сімей з дітьми з інвалідністю стикаються з труднощами в забезпеченні належного догляду за дітьми через відсутність необхідних послуг та підтримки. Коли система соціального захисту не працює, діти часто втрачають свої сім’ї. Тому важливо, щоб громади та уряд вживали заходи для розвитку в Україні інклюзивного середовища для найбільш вразливих дітей», – зазначила Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Щоб запобігти розпаду сімей та сегрегації, важливо розвивати соціальну інклюзію, де вразливі сім’ї зможуть отримати необхідну підтримку та допомогу. Комунікаційна кампанія «#ThisAbility: Бачити спершу Дитину, потім інвалідність» спрямована на підвищення рівня прийняття та толерантності до дітей з інвалідністю. Вона має на меті показати, що всі діти, навіть найбільш уразливі, повинні та мають змогу бути невід’ємною частиною життя своїх громад.

1 25 6 Social 2 2

«Ми тісно співпрацюємо із міжнародними організаціями і зокрема з ЮНІСЕФ задля того, щоб подолати всі форми дискримінації і насильства щодо дітей в усьому світі. Завдяки нашому спільному проекту ми намагаємось допомогти українським органам влади на всіх рівнях розробити та реалізувати політику рівних можливостей без дискримінації для дітей з інвалідністю», – відзначила Мера Кабелло, Голова Сектору економічного співробітництва Делегації Соціального і Регіонального Розвитку Європейського Союзу до України.

В рамках проекту було проведено конкурс на встановлення інклюзивних майданчиків, та отримано більше 200 заяв від різних громад з усієї України. У результаті 4 переможці конкурсу, а саме Львівський Центральний парк ім. Б. Хмельницького; Бердичівська міська рада (Житомирська область); Красноармійська міська рада (Донецька область); Перебиковецька сільська рада (Чернівецька область), найближчим часом обладнають інклюзивні дитячі майданчики за підтримки ЮНІСЕФ та ЄС.

«Перш за все, діти з інвалідністю – хороші друзі, старанні учні, цілеспрямовані таланти, і лише потім йде їхня інвалідність. Якщо наше суспільство навчиться сприймати дітей з інвалідністю через таку призму, це вже буде великою перемогою кожного, хто воліє жити в рівноправному та справедливому світі!», – зазначила Наталія Скрипка, виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України.

За додатковою інформацією звертайтеся:

ЮНІСЕФ: Анна Суходольська, тел.: +38050 357 87 58, email:

НАІУ: Ольга Журбенко, тел 044 279 61 82, email:

Про ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до ЮНІСЕФ у Twitter, Facebook та ВКонтакте

Про Національну Асамблею інвалідів України

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» є об’єднанням понад 100 громадських організацій, які працюють в інтересах людей з інвалідністю в різних областях України. Організацію визнано соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту людей з інвалідністю та забезпечення їх прав, здійснення експертної оцінки та моніторингу національного законодавства. НАІУ співпрацює з багатьма міжнародними організаціями з питань формування цілеспрямованої політики та практики у сфері подолання проблем людей з інвалідністю в Україні, впровадженні положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. НАІУ має Спеціальний консультативний статус при Економічній та Соціальній Раді ООН (ЕКОСОР). Більше інформації: http://www.naiu.org.ua/

UNICEF Ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*