На Рівненщині відбувся Всеукраїнський навчально-практичний семінар, присвячений проблемам незрячих

1 08 6 da63b87fbacac00f6ada6e958a71b6b3 2. порушеннями зору, інвалідністю

1 08 6 da63b87fbacac00f6ada6e958a71b6b3 1

Днями у Рівному проходив навчально-практичний семінар «Проведення громадської експертизи – як ефективний механізм забезпечення рівних можливостей для незрячих», організований Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» та Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». У роботі семінару, який тривав три дні, приймали участь представники громадських організацій людей із порушеннями зору з усіх областей України, органів державної влади та експерти в галузі доступності.

Програма семінару передбачала навчання представників громадських організацій механізмам проведення громадської експертизи, моніторинг закладів громадського користування на предмет доступності для людей з інвалідністю, презентацію тактильних книг та обмін досвідом.

Учасники навчально-практичного семінару ознайомились з роботою комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради та інтернет-центром «Окуляр» для людей з порушеннями зору, який діє при бібліотеці. У приміщені книгозбірні відбулась презентація тактильних книг, виготовлених за технікою Hand Made тифлопедагогами дошкільного навчального закладу компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору № 35 «Весняночка» та презентація дитячого періодичного видання «12 місяців», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, видавцем якого є громадська спілка «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд».

Підбиваючи підсумки, учасники навчально-практичного семінару вирішили звернутись до компетентних державних органів з низкою пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері архітектури та містобудування, благоустрою, транспорту та торгівельного обслуговування, а також посилення відповідальності за порушення законодавства у цих сферах.

Рівненська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*