Лілія Ричкіна: «Проблеми дітей з особливими потребами – на особливий контроль влади і громадськості!»

1 12 2 20160407-act 2. особливими потребами

1 12 2 20160407-act 1Нещодавно до заступника голови Сумської обласної ради Лілії Ричкіної завітала голова громадської організації, представник ВГО «Національна асамблея інвалідів України» в Сумській області Людмила Фрунзе. Людмила Вікторівна від імені батьків дітей з особливими вадами поділилася проблемами, з якими їм уже не справитись самотужки. Мета її візиту – розказати про свої справи депутатам обласної ради, попросити підтримки, адже дітям складно жити серед здорових людей, адаптуватися у недоступному середовищі.

Насамперед нездолані ментальні бар’єри, які полягають у специфічному ставленні до людей з інвалідністю, їх не розумінню. Сьогодні інвалідам практично не дістатися об’єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, а також медицини, освіти, культури, туризму, фізкультури, спорту (якщо й існують пандуси, то без спецпідготовки їх не здолаєш!).

Окрема й особлива проблема отримання ліків за безоплатними рецептами. Так, щоб отримати сам пільговий рецепт, батьки (а це в основному мама, яка самотужки виховує дитину-інваліда) повинні записатися в чергу таких, як і вони, у будь-яку пору року і погоду провести чи не всю ніч під мед закладом і то не завжди їм вдасться його за получити. Потім така ж історія повторюється під аптеками – навіть з рецептом потрібні медичні препарати не завжди дістаються. Купити їх самотужки теж не реально, бо ціни на них – зашкалюють.

– Ми намагалися улаштувати це питання з начальником управління охорони здоров’я Сумської міської ради, – бідкається Людмила Фрунзе. – Однак через 2-3 місяці наші біди повернулися.

Є проблемою і штучна ізоляція дітей через відсутність закладів комплексної реабілітації з денним перебуванням, небажання створювати умови для інклюзії в усіх сферах життя дітей та молоді, особливо дошкільної та шкільної. Потрібно створювати такі центри невідкладно!

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна уважно вислухала відвідувачку і вийшла з пропозицією всенародно обговорити проблеми дітей з особливими потребами, залучити до розмови спеціалістів, лікарів, батьків хворих дітей, народних обранців, педагогів, усіх небайдужих.

Уже є домовленість провести «круглий стіл» на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка.

– Я переконана, – стверджує Лілія Ричкіна, – у нас буде про що поговорити. Насамперед маємо порушити питання про недостатність фахівців для роботи з дітьми з особливими потребами та їх підготовку за кваліфікацією: соціальний педагог, практичний психолог, асистент учителя. Варто, безумовно, порушити й проблему використання сучасних методів діагностики, ставлення суспільства до дітей з особливими потребами, забезпечення необхідними ліками, створення умов доступності до лікувальних закладів.

За підсумками обговорення можна буде сформувати підходи та комплексний теоретико-практичний механізм розв’язання порушених питань. Можливо, на часі й створення координаційної ради при облдержадміністрації (департаменті науки та освіти) з питань інтегрованої, інклюзивної освіти дітей з особливими потребами, членами якої стануть батьки, депутати, різнопрофільні спеціалісти. Не завадило б підвищити і кваліфікацію фахівців/батьків на основі європейських методів діагностики та терапії дітей з особливими потребами. Важлива проблема й відсутність спеціалізованих класів для навчання особливих дітей у сумських школах. Існують й інші проблеми, що вимагають негайного вирішення.

Сьогодні весь світ нагадує, що люди з особливими потребами потребують найбільшого піклування. Надто беззахисні – хворі діти. Для них кожен крок – подвиг. Тож особливої уваги вони потребують щодня. Не будьмо байдужими і ми!

Сумська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*