У Луцьку незрячих навчають користуватись смартфонами (ВІДЕО)

1 14 3 image 441 2. незрячих

У Луцьку відкрили спеціальні курси, на яких вчать незрячих користуватись сенсорними пристроями. За півроку людей із вадами зору навчать, зокрема, користуватись і мобільним додатком-навігатором.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK).

Один із учнів – Микола Войтюк – каже: йому трохи за 50, зір втратив кілька років тому і до цього ніколи не користувався смартфоном.

«Раніше я завжди думав, як то незряча людина може на ньому всю клавіатуру побачити. А виявилось, що телефон – це 30 відсотків наших очей», – дивується Микола.

Простенькі мобільні телефони, на яких встановлені програми озвучення, мають майже усі незрячі. А ось смартфон, що дає змогу людям, котрі живуть у темряві, використовувати й інші функції, для більшості незрячих наразі недоступні, передусім через ціну.

«Для незрячих відкривається чимало можливостей. Вони можуть самостійно прокладати маршрути і знати, де перебувають, і куди потрібно йти», – розповідає відвідувачка курсів Леся Хижук.

Щоб допомогти незрячим освоїти сучасні гаджети, викладач курсів незрячий Едуард Поліщук сам майже рік вивчав програми на сенсорі.

«Я б ще хотів записати подкасти про те, як незрячому правильно налаштувати ту чи іншу програму», – каже Едуард.

Такі заняття – безкоштовні, однак за інтернет і різні програми громадській організації незрячих, на базі якої і проводять курси, доводиться платити. Тож їхня добра ініціатива потребує фінансової підтримки.


«ЗІК»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*