На Львівщині запрацюють центри денного перебування для дітей-інвалідів – партнерство влади та громадськості

1 08 4 13898576 518109098384291 1222040587 o 2. особливими потребами

1 08 4 13898576 518109098384291 1222040587 o 1

Восени цього року, з ініціативи громадських організацій, що займаються дітьми з особливими потребами та підтримки голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, на території області запрацює мережа освітньо-соціально-культурних центрів для дітей з особливими потребами. Це буде перший в Україні пілотний проект денного перебування для дітей-інвалідів, створений у співпраці влади та громадськості.

Про це розповіла заступник голови – керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

За її словами, перші такі центри планують відкрити на базі Комунального закладу Львівської обласної ради “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів Святого Миколая” (в минулому КЗ ЛОР “Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104 І-ІІ ступенів”) та у приміщенні КЗ ЛОР “Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Марії Покрови”.

“Особливі дітки після школи фактично залишаються один на один із батьками, котрі рідко можуть кваліфіковано надати увесь спектр послуг, яких потребує дитина-інвалід. Та й взагалі процес здобуття знань для них є достатньо складним, – зазначила Маріанна Вільшинська. – І власне мережа центрів денного перебування дозволить “звільнити руки” батькам, адже їхні діти зможуть проводити весь позаурочний час з кваліфікованими фахівцями”.

Пріоритетним напрямком діяльності цих закладів, зокрема, буде формування вмінь дітей з особливими потребами, розвиток їх інтелектуальних та творчих здібностей, реабілітація та оздоровлення.

Закликаємо батьків, у яких зростають дітки з інвалідністю, зголошуватися для запису у групи денного перебування у вище згадані заклади:

● КЗ ЛОР “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів Святого Миколая” (за адресою: м. Брюховичі, вул. Незалежності України, 1);

● КЗ ЛОР “Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Марії Покрови” (за адресою: м.Львів, вул. Личаківська, 35 а).

Сподіваємося, що хоч на крок ми станемо ближчі до європейських цінностей та забезпечимо право на повноцінне життя для особливих діток.

Прес-служба ОДА

Львівська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*