Аутисти виявилися більш логічними, ніж здорові люди

Аутисти виявилися більш логічними, ніж здорові люди. здорові люди

1_19_5_r4_404_1847фото: interfax.by

Експеримент показав, що аутисти частіше використовують логіку і меншою мірою схильні до емоційних поривів, ніж здорові люди

Висновки дослідників з Великої Британії опубліковані в журналі Molecular Autism.

Робота присвячена тому, наскільки люди-аутисти схильні до так званого ефекту кадру. Під цим терміном психологи розуміють здатність людини приймати ті чи інші рішення в залежності від зовнішніх факторів, а також емоційного стану.

Тут можна згадати експерименти, які проводилися у 80-ті роки минулого століття. Людям пропонували поставити на тоталізатор 70 доларів, гарантуючи при цьому повернення 20-ти. Учасники дослідів реагували на цю пропозицію в залежності від її формулювання: “зберегти 20 доларів” або ж “втратити 50 доларів”.

Вчені вирішили повторити експеримент з тоталізатором, дещо ускладнивши завдання. У низці випадків рішення поставити гроші призводило до виграшу, а в інших – ні. Досліди показали, що здорові люди приблизно в два рази частіше приймали неправильні рішення під впливом зовнішніх факторів і емоцій. Що ж стосується тих, хто страждає від аутизму, то вони виявилися майже не схильними до “ефекту кадру” і приймали вірні зважені рішення.

Пуніт Шах, який представляє Королівський коледж Лондона, вважає, що особливості аутистів роблять їх незамінними при вирішенні низки питань, де потрібно використовувати “голову, а не серце”. “Аутисти мислять логічно, тому що на них не так легко впливають їхні внутрішні переживання та інстинкти”, – каже дослідник.

Аутизм є психічним розладом, який з’являється внаслідок порушень у розвитку головного мозку. Для людей, які страждають від аутизму характерні виражений дефіцит соціальної взаємодії і спілкування, а також обмежені інтереси і повторювані дії.

Еспресо TV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*