Common Help UA допомагає паралімпійцям переживати жахіття війни (ВІДЕО)

Common Help UA допомагає паралімпійцям переживати жахіття війни (ВІДЕО). common help ua, благодійник, війна, допомога, паралімпиєць

Common Help UA допомагає паралімпійцям переживати жахіття війни. common help ua, благодійник, війна, допомога, паралімпиєць

Понад 40 днів в окупованому Херсоні. Дві спроби виїхати з міста. Дорога до Одеси, а вже потім – переїзд у Львівську область у Західний реабілітаційно-спортивний центр, у якому і зараз разом з чоловіком тимчасово проживає Яна Лєбєдєва

Яна – срібна призерка Паралімпійських ігор в Токіо, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, керівник громадської організації.

24 лютого жінка прокинулася від вибухів – тоді перші ракети прилетіли у Чорнобаївський аеродром. Вони з чоловіком, хоч і чули численні припущення, що «щось» насувається, не готувалася до війни. Просто жили, будували та втілювали плани.

Як спортсменка Національної паралімпійської збірної з легкої атлетики, Яна посилено тренувалася, готувалася до участі у змаганнях. Як громадська діячка мріяла зробити рідне місто Херсон доступним для людей з інвалідністю. І з чоловіком будували особисте життя – планували вдома робити ремонт, перебудовувати гараж у дворі. Але…війна застала їх зненацька і в одну мить перекреслила все.

Common Help UA допомагає паралімпійцям переживати жахіття війни. common help ua, благодійник, війна, допомога, паралімпиєць

Якщо сказати, що жінці було важко покидати рідну домівку – це нічого не сказати. Серце краялося від розуміння, що в Херсоні більше залишатися не можна. Трималися за рідну батьківщину, скільки могли, але після розкриття звірств у Бучі, зрозуміли, що війна не просто може забрати їхні життя, а вони можуть загинути від знущань окупантів.

Дорога до відносно безпечного місця була далекою та важкою. У Яни з чоловіком була можливість виїхати закордон, але вирішили залишатися в Україні.

– Зараз така ж невизначеність і важко вдвох на інвалідних візках, багато чого недоступно, жити десь треба. Але ми обов’язково повернемось до себе додому, коли місто Херсон вже звільнять, – щиро вірить наша чемпіонка.

Тож зараз Яна тренується та залишається у Західному реабілітаційному центрі, мешканців якого завжди підтримують благодійники проєкту Common Help UA. Команда вже неодноразово доставляла в Центр продукти харчування, засоби гігієни, ходуни, інвалідні візки та комплектуючі до них. От і зараз благодійники готують до відправки чергову партію допомоги.

Еспресо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*