Учасники форуму “Здоров’я родини” у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця
У Вінниці пройшов дводенний форум “Здоров’я родини” Спеціальної Олімпіади України. На ньому фахівці розповідали, як правильно вийти зі стресу та зрозуміти потреби дитини з інвалідністю. У форумі взяли участь не лише атлети Спеціальної Олімпіади, а й ті, хто подали заявки на участь у змаганнях, розповіла кураторка Олеся Самойленко, повідомляє Суспільне.
Серед учасників — Юлія Гвоздєва. На своїй підстанції волонтерка навчає дітей з інвалідністю боротися зі стресом.
“Є така вправа фітбол: коли за допомогою м’ячика ми можемо побороти страх, внутрішню тривогу. Свою увагу привертаємо до м’ячика і відволікаємося”, — каже Юлія Гвоздєва.
Боротися зі стресом дітей з інвалідністю навчають в рамках програми “Стронг майнд”, тобто сильний розум, розповідає регіональна директорка Спеціальної Олімпіади на Вінниччині Олеся Самойленко.
“Це такі простенькі вправи, які допомагають дітям зрозуміти, що таке стрес, що з нами відбувається. Коли ми розпізнаємо, що в нас нерівне дихання, ми маємо собі допомогти. Ця програма допоможе побороти стрес”, — каже Олеся Самойленко.
Спеціальна Олімпіада України, в рамках якої відбувається форум — це спортивний рух, в якому можуть брати участь люди з інвалідністю з порушеннями розумового розвитку, розповідає Олеся Самойленко.
До заходу долучилося 30 учасників віком від 6 до 37 років. Усі вони потенційні атлети Спеціальної Олімпіади України, говорить її виконавчий директор Андрій Підварко. Під час практичної частини форуму діти взяли участь і в програмі “Фан фітнес”, за допомогою якої фахівці визначають фізичні можливості потенційного спортсмена.
“Спеціальна Олімпіада України багато уваги приділяє здоров’ю людей з інвалідністю. Ми заохочували взяти участь у форумі маленьких спортсменів, ми хочемо, щоб це суспільство було здоровим і фізично і морально”, — каже Андрій Підварко.
За результатами форуму буде визначено учасників спеціальної олімпіади України, каже Олеся Самойленко. Час і місце проведення змагань не розголошують з метою безпеки.
У 35-річногоОлександра Хорунжака синдром Дауна. Участь у змаганнях бере з 14 років. Є лідером Спеціальної Олімпіади. Родина з Херсону. Наразі живуть в Івано-Франківську. Мама хлопця, Любов Хорунжак, говорить, що під час форуму мала можливість також поспілкуватися з лікарями.
“Сьогодні розказали, як досліджувати шкіру. Ми не знали про ортопедичне взуття, не всі батьки знають. Дуже добре. Це соціалізація. Спеціальна Олімпіада дуже багато робить для нас і таких дітей”, — каже Любов Хорунжак.
Серед учасників форуму і Лариса Слюсаренко. Зі своєю донькою Вікторією приїхала з міста Лубни Полтавської області. Дівчина має синдром Дауна. Сім років відвідує циркову студію. Хоче стати атлетом спеціальної олімпіади України, розповідає мама Лариса.
“Нам такі заходи потрібні. Спілкування, вони дружать, а ми з батьками обмінюємося досвідом”, — розповідає Лариса Слюсаренко.
Ольга Федоренко