Діти з інвалідністю у 3,6 раза частіше страждають від фізичного насильства, ніж інші діти

Діти з інвалідністю у 3,6 раза частіше страждають від фізичного насильства, ніж інші діти. мом, дослідження, діти, насильство, інвалідність

В Україні досі не проводились спеціалізовані дослідження щодо насильства стосовно дітей з інвалідністю. Водночас саме ця соціальна група є найбільш вразливою до насильства. Через специфічне становище таких дітей вони найчастіше стикаються з порушенням своїх прав, а зловмисникам легше ними маніпулювати та використовувати їх. Згідно з дослідженням, проведеним Платформою із захисту дітей у південно-східній Європі, діти з інвалідністю у 3,6 раза більш вразливі до фізичного насильства, ніж інші діти, а також у 2,9 раза частіше потерпають від сексуального насильства. Ця соціальна група може постраждати від найбільшого спектру можливих форм насильства. Існує поширена закономірність, яка полягає у тому, що часто кривдниками дітей з інвалідністю є люди, з якими вони взаємодіють щодня: батьки, опікуни, персонал соціальних служб. Світова практика доводить, що лише від 10% до 20% випадків насильства щодо таких дітей фіксується правоохоронними органами. Діти з інвалідністю можуть уникнути насильства, за їхні права можна успішно боротися, а постраждалі мають жити гідним життям.

Замовчування пережитого насильства може призвести до подальшого розвитку психологічних травм, зазначають в Міжнародній організації з міграції й рекомендують звернутися до спеціалістів, які можуть надати безкоштовні консультації та розповісти, як спілкуватись на складні теми з дітьми, які пережили насильство.

До цих питань, а також до проблеми насильства загалом, привертає увагу кампанія 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства, яку підтримує Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Вона розпочалась 25 листопада – у Міжнародний день боротьби проти насильства щодо жінок та дівчат, й закінчиться 10 грудня, у День прав людини. Тому що світ без насильства – це повага до людини і визнання її прав.

Отже, чому діти з інвалідністю більш вразливі до насильства? Які види насильства проти них застосовують? Як їх можна вберегти та допомогти подолати травму? Куди звернутись по безкоштовну допомогу? Відповіді на ці та інші важливі питання – у матеріалі, підготовленому Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Кампанія проводиться з метою привернення уваги до проблем насильства в сім’ях, гендерно зумовленого насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Крім того, для заохочення людей в Україні робити малі кроки, щоб змінити поведінку та соціальні норми, що увічнюють гендерну нерівність і дискримінацію.

Цьогоріч кампанія МОМ охоплює ще й найбільш уразливі до гендерно зумовленого насильства групи населення, які нерідко залишаються поза увагою, зокрема чоловіків і хлопчиків, а також людей з інвалідністю.

#МОМ_16днівАктивізмуПротиНасильства #EmpowerToProtect #PushForward #16Days

Для більш детального ознайомлення: facebook.com/IOMUkraine/

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*