Для молодих людей з інвалідністю запрацювала «Всеукраїнська онлайн академія усвідомленого громадянина»

Для молодих людей з інвалідністю запрацювала «Всеукраїнська онлайн академія усвідомленого громадянина». вінниччина, проєкт розвивайся дій впливай!, підтримка, суспільство, інвалідність

Для молодих людей з інвалідністю запрацювала «Всеукраїнська онлайн академія усвідомленого громадянина». вінниччина, проєкт розвивайся дій впливай!, підтримка, суспільство, інвалідністьГромадська організація «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, реалізує на Вінниччині інклюзивний проєкт «Розвивайся, Дій, Впливай!».

Кожен мешканець села або міста повинен отримувати сучасну медицину, освіту, доступні та якісні соціальні та адміністративні послуги. Саме тому в Україні тривають трансформаційні зміни, результатом яких є децентралізація, що наближує органи місцевого самоврядування до громадян. Участь людей з інвалідністю у побудові ефективних відносин громади та місцевої влади є запорукою ефективної реалізації їх громадянських прав як ресурсної прогресивної частини суспільства. Особливо це стосується молоді, яка сьогодні належить до найбільш соціально незахищених категорій населення.

Керівниця проєкту Ірина Саранча каже: «…У 2020 році ми надавали соціальну послугу консультування особам з числа студентів з інвалідністю та учнів закладів професійної освіти Вінниччини. Під час спілкування з’ясувалось, що 54% опитаних студентів вразливі у спілкуванні, 46% – відчуває себе «ізгоєм» у суспільстві, 52% – зазначили низький рівень мотивації до громадської діяльності, а 43% – вказали на низьку конкурентоспроможність людей з інвалідністю у громадському житті. Причиною, що визначає такі тривожні цифри, є брак об’єктивної та зрозумілої інформації щодо участі у житті громади, зневіра у власних можливостях та здібностях. Також важливою проблемою, яку відзначили 37% наших респондентів, є те, що труднощі молоді пов’язані з «багажем» того негативного ставлення, з яким стикається людина з інвалідністю у своєму оточенні…».

Для молодих людей з інвалідністю запрацювала «Всеукраїнська онлайн академія усвідомленого громадянина». вінниччина, проєкт розвивайся дій впливай!, підтримка, суспільство, інвалідність

Для включення молодих людей з інвалідністю в повноцінне та активне життя в рамках проєкту «Розвивайся, Дій, Впливай!» розпочала роботу «Всеукраїнська онлайн академія усвідомленого громадянина для студентів з інвалідністю ЗВО та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти». Саме тут студенти з більш як 10-ти областей України, підвищують рівень громадянської свідомості, опановують використання навичок критичного мислення, знайомляться зі специфікою волонтерської діяльності. Абітурієнти впевнено визначають проблеми суспільного характеру та знаходять шляхи їх вирішення за допомогою участі у громадських організаціях. Проєктом передбачено надання індивідуальної менторської та психологічної підтримки учасникам, яка сприяє формуванню впевненості в собі та мотивації на активну діяльність в місцевих громадах.

8 онлайн-наборів «Академії усвідомленого громадянина» триватимуть з 15 вересня по 17 грудня 2021 року.

Один набір включає 2 модулі по 3 дні й триває 18 годин. Всього планується залучити до навчання 80 осіб із числа студентів з інвалідністю ЗВО та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Аудиторії Академії буде надано 160 годин менторської підтримки та 60 годин психологічної підтримки, 100 годин сурдоперекладів. В якості тренерів запрошено фахівців та тренерів з громадянської освіти, волонтерській діяльності, формуванню мотивацій, діяльності громадських організацій, а також психолог та сурдоперекладач.

Наразі понад 35 осіб вже опанували курс онлайн академії.

За підсумками навчання відбудеться онлайн-конференція «Кроки студентської та учнівської активності в громаді: досвід студентів з інвалідністю ЗВО та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти» за участі 50 молодих людей з інвалідністю.

Слідкуйте за ходом реалізації проєкту на ресурсах ГО «Паросток» у Facebook та на YouTube, а також у публікаціях регіональних ЗМІ.

*Проєкт «Розвивайся, Дій, Впливай!» реалізується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів.

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*