Для рівнян влаштували майстер-клас по роботі із незрячими дітьми на сцені (ВІДЕО)

Для рівнян влаштували майстер-клас по роботі із незрячими дітьми на сцені (ВІДЕО). рівне, майстер-клас, незрячий, сцена, інклюзія

Для рівнян влаштували майстер-клас по роботі із незрячими дітьми на сцені. рівне, майстер-клас, незрячий, сцена, інклюзія

Як взаємодіяти з незрячими дітьми у шкільному класі й на сцені. Такий майстер-клас для сотні вчителів, які працюють з інклюзивними класами, а також для керівників гуртків провели 26 листопада у Рівненському обласному музично-драматичному театрі.

Із ними своїм досвідом ділилися Ольга Одейчук з Березного. Її син Іван втратив зір у три місяці. Нині хлопчикові 9 років і він – третьокласник Березнівського економіко-гуманітарного ліцею. 25-го листопада Іван брав участь у районному турі 20-го Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Він писав роботу на брайлівській друкарській машинці. Ольга Одейчук розповіла, що майстер-клас для педагогів вирішили організувати у рамках промотуру інклюзивно-мистецького проєкту “Казка на білих лапах”.

У різдвяному концерті разом із “Піккардійською терцією” виступатимуть 10 незрячих дітей з різних міст України. Вони читатимуть вірші та співатимуть колядки, які написав соліст гурту Славко Нудик. Кураторкою цього проєкту є керівниця ресурсного центру освітніх IT-технологій Львівської політехніки Оксана Потимко, яка займається інклюзією незрячих дітей в Україні.

Соліст “Піккардійської терції” Андрій Капраль:

– 12 січня в театрі ми будемо презентувати нашу програму “Казка на білих лапах”. Це пісні різдвяної тематики. Ціла концертна програма десь півтори години, в яких разом із нами, солістами, в певних піснях будуть виступати незрячі діти. Діти з цілої України – Харків, Дніпро, Миколаїв, Франківськ, Закарпаття, з Рівного. Дуже енергетично багато і справді відчуття справжнього Різдва.

Мама незрячого, тифлопедагогиня Ольга Одейчук:

– Він буде в ролі царя з іще однією дівчинкою незрячою зі Львова, ведучими. Вони вчать вірші і між номерами вони будуть виходити в супроводі ангела, і віршами оголошувати учасників. І, як промо до цього концерту, виникла ідея запросити “Піккардійську терцію” сюди і показати, що інклюзія незрячих дітей – вона можлива не тільки в школі, а й в культурі, театрах. І коли ми стали обговорювати їхній приїзд, то вирішили зробити майстер-клас для вчителів.

Координаторка інклюзивно-мистецького проєкту “Казка на білих лапах” Оксана Потимко:

– Мені дуже хочеться показати, що таке не вульгаризована, а, власне, підготовлена і успішна в результаті на виході інклюзія, які практичні кроки треба зробити педагогам для того, щоб ця інклюзія незрячої дитини була результативною.

– Головне – що для цього потрібно? (запитує журналістка)

– Знання і досвід, який ми сьогодні привезли рівненчанам.

На відео про це із 4:40 хв.

Валентина Гордич

UA: Рівне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*