У Донецькій області здійснюється евакуація місцевого населення до більш безпечних місць проживання. Серед осіб, які підлягають евакуації, є особи з інвалідністю, у тому числі, з важкими формами захворювань.
У зв’язку з цим пропонуємо інформацію, що стане у нагоді у разі проведення евакуаційних заходів та у ситуаціях ризику.
Це інформація щодо „гарячих ліній” та центрів допомоги евакуйованим та внутрішньо переміщеним особам, контакти громадських організацій, благодійних фондів, карти послуг для громадян України, що опинилися під час війни в складних життєвих обставинах.
У зв’язку з цим пропонуємо ознайомитися з інформацією, що стане у нагоді у разі проведення евакуаційних заходів та у ситуаціях ризику:
I. Інформація щодо „Гарячих ліній” та Центрів допомоги евакуйованим та внутрішньо переміщеним особам розміщена на офіційному сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/garyaci-liniyi-ta-centri-dopomogi-evakuiovanim-ta-bizencyam.
II. Уповноважені представники громадських організацій „Всеукраїнська організація інвалідів „Українське товариство сліпих”, „Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху „Українське товариство глухих” та Донецької обласної організації „Всеукраїнської організації „Союз осіб з інвалідністю України”, які забезпечують інформаційну підтримку заходів з евакуації осіб з інвалідністю у Донецькій області:
1. Громадська організація „Всеукраїнська організація інвалідів „Українське товариство сліпих”
2. Громадська організація „Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху „Українське товариство глухих”
3. Донецька обласна організація „Всеукраїнської організації „Союз осіб з інвалідністю України”, голова громадської організації Поламарчук Надія Степанівна, тел. (050) 911-38-34.
III. Громадська організація Донбас SOS забезпечує захист прав людей, які постраждали у зв’язку з подіями на Сході України, надає координаційну допомогу особам, які перебувають в зоні конфлікту, ВПО (допомога у виїзді, пошук житла для тимчасового та постійного перебування, правові консультації, консультації щодо соціальних питань та інших, подальший супровід ВПО).
Офіційний сайт https://www.donbasssos.org/about_uk/.
Телефон гарячої лінії 0 800 309 110. Дзвінки з понеділка по п’ятницю з 9:00–19:00 з мобільних та стаціонарних телефонів на території України безкоштовні. СБ – НД вихідні.
IV. Благодійний фонд „Save Ukraineˮ „Спасемо Українуˮ, який координує десятки організацій, волонтерів, фізичних та юридичних осіб для допомоги внутрішньо переміщеним особам (евакуація з гарячих точок, гуманітарна підтримка людей) (офіційний сайт https://saveukraineua.org/ua/, e-mail , телефон гарячої лінії 0 800 33 31 29, телефон +38 044 333 81 29).
V. Всеукраїнська гуманітарна громадська організація Товариство Червоного Хреста України допомагає державі у наданні гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та в мирний час.
Товариство бере участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення, допомагає у відновленні втрачених внаслідок збройних конфліктів родинних зв’язків, надає психосоціальну підтримку тощо (офіційний сайт redcross.org.ua, e-mail , інфо-центр 0 800 332 656).
VI. Благодійна організація CaritasUkraine Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.
Основні напрямки роботи Карітасу України: допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі; охорона здоров’я; допомога людям з особливими потребами; соціальні проблеми міграції; допомога в надзвичайних ситуаціях.
Офіційний сайт https://caritas.ua/about/, e-mail , тел. +380673749190.
VII. Громадська спілка „Всеукраїнське громадське об’єднання „Національна Асамблея людей з інвалідністю України” та Харківська Асоціація незрячих юристів об’єднали зусилля для надання соціально-правових консультацій людям з інвалідністю, особам літнього віку та членам їх родин в умовах воєнного стану (офіційний сайт https://naiu.org.ua/natsionalna-asambleya-lyudej-z-invalidnistyu-ukrayiny-ta-harkivska-asotsiatsiya-nezryachyh-yurystiv-ob-yednaly-zusyllya-dlya-nadannya-yurydychno-pravovyh-konsultatsij-lyudyam-z-invalidnistyu-osobam-li/).
Звернутися по допомогу можна зателефонувавши (дзвінки по Україні з 10:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю) за тел. +38 050-905-07-95, або направити коротке звернення на e-mail з приміткою в темі „юридично-правова консультація”.
VIII. Громадська організація осіб з інвалідністю „Fight for rightˮ „Боротьба за праваˮ надає підтримку особам з інвалідністю під час війни (офіційний сайт https://ffr.org.ua/projects/support-in-war/, e-mail ).
IX. Асоціація міст України зібрала перелік організацій та фондів, які допомагають громадянам України, що опинилися під час війни в складних життєвих обставинах з яким можна ознайомитися за посиланням Перелік організацій та фондів, які допомагають українцям під час війни | Асоціація міст України (auc.org.ua).
X. Карта послуг для жінок і дівчат з інвалідністю, жінок, які мають дітей з інвалідністю, жінок похилого віку, чоловіків з інвалідністю (внутрішньо переміщених осіб – ВПО) щодо забезпечення нагальних потреб в Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській областях в рамках реалізації проекту „Підсилення лідерства жінок з інвалідністю у гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях” (за фінансової підтримки жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН), розроблена громадською спілкою „Всеукраїнське громадське об’єднання „Національна Асамблея людей з інвалідністю України” у співпраці з громадськими організаціями осіб з інвалідністю – партнерами цього проекту (з Картою послуг можна ознайомитись за посиланням).
Міністерство соціальної політики України