Фейк: В Україні людей з інвалідністю навчають бути саперами, щоб відправити їх на фронт

Фейк: В Україні людей з інвалідністю навчають бути саперами, щоб відправити їх на фронт. навчання, сапер, фейк, фронт, інвалідність

Фейк: В Україні людей з інвалідністю навчають бути саперами, щоб відправити їх на фронт. навчання, сапер, фейк, фронт, інвалідність

У російському сегменті соціальних мереж поширюють інформацію, що в Україні почали видавати ваучери на навчання сапера людям з інвалідністю, нібито «щоби відправити їх воювати». Це — брехня.

Аналітики VoxCheck узялися за цей кейс і пояснили, що у жовтні 2023 року українська Державна служба зайнятості збільшила перелік професій та спеціальностей, за яким можна отримати ваучер, тобто оплату за навчання. У переліку, зокрема, є професія «сапер». І, власне, ваучери на навчання видаватимуть конкретним людям, наприклад, особам з інвалідністю. Ваучер на навчання мають змогу отримати ще такі категорії громадян: внутрішньо переміщені особи (ВПО), учасники бойових дій (УБД); люди, які отримали поранення внаслідок війни тощо.

Причому йдеться саме про гуманітарне розмінування, яке відбувається поза межами зони бойових дій. Це довгостроковий процес, що має на меті створення безпечних умов проживання для цивільних людей. А воєнне розмінування проводять безпосередньо в зоні бойових дій, наприклад, коли ворог відступає, і цим займаються вже військові сапери.

Орест Сливенко

Детектор медіа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*