Гройсман: Маємо зробити життя інвалідів максимально зручним

Гройсман: Маємо зробити життя інвалідів максимально зручним. інвалідністю, інвалідів, person, human face, clothing, man, indoor, group, suit, people, smile, older. A group of people looking at each other

1_01_4_1468599734-5687

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликає чиновників завжди пам’ятати про наших співвітчизників, які мають обмежені фізичні можливості, а не лише згадувати про них 3 грудня, у Міжнародний День інвалідів.

Про це він заявив у середу на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми будемо відзначати 3 грудня Міжнародний День інвалідів. У нас як тільки наближається якась дата, всі починають ворушитися навколо цього. Чиновники починають запрошувати, вітати, приймати, пропонувати та інше. Я вважаю, що питання турботи про людей з інвалідністю – це індикатор зрілості будь якої нації та держави. Тому наше завдання – не думати тільки про 3 грудня, а зробити все для того, щоб життя людей з особливими потребами було максимально зручним», – сказав Гройсман.

За його словами, необхідно до 14 грудня розглянути те, що саме владі необхідно зробити для людей з особливими потребами, щоб ситуація в їхньому житті змінювалась. «Я доручаю усім міністерствам, які з цим пов’язані, під керівництвом віце-прем’єра із соціальної політики скоординувати свою роботу та подати свої пропозиції щодо цього», – додав глава уряду.

Гройсман зазначив, що 14 грудня буде проведено засідання уряду, на яке обов’язково запросять керівника паралімпійської збірної Валерія Сушкевича, «Це людина, яка багато зусиль докладає для того, щоб проблеми ефективно вирішувались. Я думаю, можна запросити й людей із міст», – сказав Прем’єр.

У свою чергу заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович нагадала, що з усього населення України 6% громадян є особами з інвалідністю. «В українському суспільстві понад 6 відсотків осіб – це особи з інвалідністю», – сказала Федорович.

Вона наголосила на тому, що основним завданням влади є створення належних умов для того, щоб інваліди були нарівні з іншими активно включені в життя держави.

«Ми дуже тішимося результатами роботи нашої паралімпійської збірної, вони фантастичні. Але важливим завданням уряду, завданням органів влади на місцях є докладання максимальних зусиль для того, щоби не лише паралімпійці, а й всі 6 відсотків українців, які є особами з інвалідністю, були активно включені в життя держави», – додала Федорович.

Заступник міністра підкреслила, що важливою умовою для цього є створення максимально безбар’єрного середовища для українців.

«Наше завдання – створити максимально безбар’єрне середовище в українському суспільстві, щоб зокрема і люди з інвалідністю не відчували жодного дискомфорту і жодних перепон для самореалізації. Ми ставимо для себе таке завдання – зробити все, щоб наступний рік став роком максимально безбар’єрним в нашому суспільстві. Це дуже серйозна проблема, і ми повинні цю проблему вирішувати, а не лише говорити про неї», – переконана Федорович.

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*