Громадські організації людей з інвалідністю склали резолюцію про те, як покращити їх перебування у лікарнях

Громадські організації людей з інвалідністю склали резолюцію про те, як покращити їх перебування у лікарнях. дискримінація, жінка, лікарня, резолюція, інвалідність

Резолюція містить 19 пунктів, її підписали 75 осіб, повідомляють «ЗМІ для змін».

Жінки з інвалідністю до десяти разів частіше страждають від сексуального насильства. Крім того, вони часто потерпають від дискримінації у лікарнях: не лише словесними висловлюваннями та некоректною поведінкою, а і недружньою інфраструктурою, недоступністю гінекологічних кабінетів та обладнання тощо.

Для того, щоб спробувати це змінити, благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї» ініціював створення резолюції щодо покращення доступу до медичних послуг із сексуального та репродуктивного здоров’я в Україні.

«Реальність, в якій ми поки живемо, нам під силу хоча б частково змінити. Для цього потрібне розуміння проблем і конкретні рішення й кроки з боку відповідних міністерств та установ», — пояснили підписанти резолюції, громадська спілка «Ліга сильних».

Документ містить 19 рекомендацій, врахування яких, на думку авторів, зробить життя жінок з інвалідністю кращим.

«Рекомендуємо включити рекомендації до відповідних нормативно-правових актів, включаючи, але не обмежуючись планом заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», — ідеться у резолюції.

Станом на 20:00 15 лютого під резолюцією вже є 75 підписів — керівників і представників громадських організацій, директорів і працівників лікувальних закладів, фахівців галузі охорони здоров’я, приватних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*