Грошова допомога дітям з інвалідністю в Чехії: як отримати

Грошова допомога дітям з інвалідністю в Чехії: як отримати. чеська республіка, грошова допомога, діти, фінансова підтримка, інвалідність

Грошова допомога дітям з інвалідністю в Чехії: як отримати. чеська республіка, грошова допомога, діти, фінансова підтримка, інвалідністьCredit line: Profimedia

ЮНІСЕФ разом з Чеським Червоним Хрестом (ЧЧХ) та в координації з Міністерством праці та соціальних справ запроваджує програму фінансової підтримки українців у Чехії, повідомляє МОМ. Програмою передбачена допомога дітям з інвалідністю, які мають візу тимчасового захисту, видану в Чеській Республіці, пише ProUkraїnu.

Програма фінансової підтримки українських дітей-біженців з інвалідністю, які перебувають під тимчасовим захистом у Чеській Республіці (”Програма фінансової підтримки”)

Ця фінансова підтримка призначена для сімей біженців з дітьми з інвалідністю з тимчасовим захистом у Чеській Республіці, які стикаються з більшими труднощами у доступі до ринку праці та додатковими витратами, пов’язаними з інвалідністю дитини, пов’язаними з інвалідністю дитини, які не покриваються чеським державним медичним страхуванням.

Хто має право на отримання фінансової допомоги

Програма фінансової підтримки забезпечить грошову допомогу в розмірі 6 600 чеських крон на місяць усім дітям з інвалідністю, які:

  • є віком від 0 до 17 років;
  • є біженцями з України з тимчасовим захистом;
  • перебувають у Чеській Республіці.

Допомога виплачується законному представнику дитини, який здійснює догляд за дитиною. Програма також сприятиме визначенню додаткових потреб через оцінку та активну інформаційно-просвітницьку роботу, а також перенаправлятиме сім’ї до неурядових організацій. Очікується, що програма фінансової підтримки триватиме протягом строку дії тимчасового захисту відповідно до Lex Ukraine V (тобто до березня 2024 року).

Хто підпадає під дію програми фінансової підтримки

Щоб мати право на участь у програмі:

  • треба бути законним опікуном дитини/дітей, які 1) мають інвалідність та 2) отримали тимчасовий захист, виданий чеською владою;
  • треба в даний час проживати в Чеській Республіці (як ви, так і дитина/діти з інвалідністю);
  • треба проживати в одному домогосподарстві в Чеській Республіці з дитиною/дітьми з інвалідністю з числа українських біженців, яким було надано тимчасовий захист чеською владою;
  • треба здійснювати догляд за дитиною з інвалідністю.

Допомога дітям з інвалідністю: як зареєструватися в програмі фінансової підтримки

Якщо підпадаєте під дію програми та бажаєте записатися на прийом для реєстрації, заповніть онлайн-форму для запису на прийом за посиланням. Після цього отримаєте смс-підтвердження прийому (протягом 3 тижнів), далі вже здійснюється реєстрація в програмі (за наявності необхідних документів).

Грошова допомога дітям з інвалідністю в Чехії: як отримати. чеська республіка, грошова допомога, діти, фінансова підтримка, інвалідність

Прийом для реєстрації в програмі фінансової підтримки відбувається:

  • шляхом візиту представників програми додому;
  • у визначеному пункті реєстрації в столиці краю (місце повідомлять пізніше).

Реєстрація безплатна. Якщо хтось просить гроші за участь у програмі фінансової підтримки, це неправдива інформація, і треба повідомити про інцидент на гарячу лінію (+420 277 079 800).

Документи для реєстрації в програмі

Для реєстрації в програмі фінансової підтримки потрібні зазначені нижче документи:

  • національне посвідчення особи чи паспорт (посвідчує особу законного опікуна та для української дитини-біженця з інвалідністю (якщо це є у дитини));
  • дійсне українське посвідчення дитини з інвалідністю та медична довідка, видана під час отримання посвідчення. Якщо у дитини немає цих документів, або їхні строки дії минули, програма забезпечить оцінку інвалідності лікарем-терапевтом. Це встановлення інвалідності дійсне лише для встановлення права на участь у програмі фінансової підтримки;
  • підтвердження тимчасового захисту (видане органами влади Чехії) для дитини з інвалідністю; якщо дитина ще не має цього документа, його треба отримати;
  • документи (наприклад, свідоцтво про народження, паспорт, національне посвідчення особи, чи юридично завірений документ, складений в органі соціально-правового захисту дітей (OSPOD)), які підтверджують, що ви є одним із батьків чи законним опікуном дитини з вадами розвитку. З детальною інформацією для законних опікунів можна ознайомитися за посиланням.

Якщо немає жодного з документів, або потрібна додаткова інформація, можна скористатися посиланнями, вказаними вище або зателефонуйте на гарячу лінію: +420 277 079 800.

Щоб отримати платіж, також необхідно надати:

  • IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) банківського рахунку на ім’я законного представника, який піклується про українську дитину/дітей з інвалідністю та відповідає переліченим вище критеріям (проживає з дитиною в одному домогосподарстві). Це має бути рахунок у чеському банку та на ім’я законного опікуна;

Платежі не будуть здійснюватися на банківські рахунки на ім’я іншої особи або на банківський рахунок за межами Чеської Республіки. Якщо не знаєте IBAN, зателефонуйте або відвідайте свій банк, щоб отримати його перед реєстрацією.

Поширені питання та відповіді

У моєї дитини з інвалідністю немає українського посвідчення дитини з інвалідністю та медичної довідки, виданої під час отримання посвідчення, або їхні строки дії минули. Я можу попри це зареєструватися в програмі фінансової підтримки?

Так, але інвалідність дитини має бути встановлена кваліфікованим медичним фахівцем, залученим ЮНІСЕФ для цілей встановлення відповідності в рамках цієї програми.

Будь ласка, вкажіть в онлайн-формі під час запису на прийом для реєстрації, якщо ваша дитина не має українського посвідчення дитини з інвалідністю чи медичної довідки. Ви отримаєте СМС з даними прийому для встановлення інвалідність вас удома. Дитина має бути присутня.

Будь ласка, зауважте, що встановлення інвалідності дійсне лише для встановлення права на участь у цій програмі. Це не дає вам права на внески від будь-якої іншої програми чи організації.

Де я можу отримати подальшу інформацію чи допомогу?

Будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію (+420 277 079 800.). Дзвінки не є безкоштовними, але ви можете безкоштовно отримати SIM-картку, яка дозволяє здійснювати безкоштовні телефонні дзвінки, в KACPU чи його регіональних відділеннях (Регіональні центри допомоги Україні).

Яніна Бондаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*