Хабарі за інвалідність — у фільмі «Помилка 83» на UA: ПЕРШИЙ (ВІДЕО)

Хабарі за інвалідність — у фільмі «Помилка 83» на UA: ПЕРШИЙ (ВІДЕО). мсек, корупція, фільм помилка 83, хабар, інвалідність

Хабарі за інвалідність — у фільмі «Помилка 83» на UA: ПЕРШИЙ. мсек, корупція, фільм помилка 83, хабар, інвалідність

У середу, 30 вересня, дивіться прем’єру фільму-розслідування «Помилка 83» власного виробництва на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ. У стрічці автори розкривають корупційні схеми українських медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Що змушує людей давати хабарі, щоб отримати довідку, яка є підставою для державних пільг і гарантій — через історії та переживання людей з інвалідністю у фільмі розкажуть про корупційні ризики в системі МСЕКів.

Журналісти, аналізуючи судову практику щодо хабарників у медико-соціальній експертизі, знаходять пояснення, чому корупція в системі встановлення інвалідності процвітає.

«Про багато явищ ми думаємо як про те, що нас не стосується. Якісь там МСЕКи, якась інвалідність. Але ми ж здорові. Нас це не торкнеться, із нами такого не може трапитися. Це не так. Аварія, онкозахворювання, інсульт, інфаркт, діабет, виробнича травма — загрози чатують на нас за кожним рогом. І тоді, коли ми не маємо змоги жити, як раніше, стикаємося з однією з найскладніших, найбільш закритих, найкорумпованіших інституцій, — розповідає шефредакторка творчого об’єднання розслідувань на UA: ПЕРШИЙ і співавторка фільму Інна Білецька. — До нас, коли ми завершували роботу над попереднім фільмом, зайшла колега з іншого підрозділу. Вона готувала документи для отримання інвалідності, її історія і історії, які вона розповідала про інших, змусили нас узятися за цю тему. Розплутати клубок і зрозуміти, чому ця система саме така. І що із цим робити».

Глядачі дізнаються, чому ця система є однією з найкорумпованіших в Україні й чому її досі не торкнулася реформа.

Дивіться фільм-розслідування «Помилка 83» 30 вересня о 22:00 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

UA: Перший

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*