Львів’яни подарують інноваційні книги незрячим дітям з усієї України (ФОТО)

Львів’яни подарують інноваційні книги незрячим дітям з усієї України (ФОТО). добрі мамині казки. магія різдва, леся кічура, книжка, незрячий, шрифт брайля, person, handwriting, drawing. A cake on a table

Львів’яни подарують інноваційні книги незрячим дітям з усієї України. добрі мамині казки. магія різдва, леся кічура, книжка, незрячий, шрифт брайля

Як повідомила журналістка Гал-інфо, у Львові працівники Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» надрукували півсотні примірників книжки «Добрі мамині казки. Магія Різдва» дитячої письменниці Лесі Кічури, які подарують діткам по всій Україні

Львівські фахівці з рельєфно-крапкового друку започаткували чергову креативну інновацію, яка незабаром стане доступною для незрячих дітей з усіх куточків України.

Як розповіла керівник Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко, першим промінчиком нового дизайну книг для незрячих дітей став літературний твір відомої львівської письменниці Лесі Кічури «Добрі мамині казки. Магія Різдва».

“Ми у Ресурсному центрі НУ «Львівська політехніка» вже кілька років поспіль займаємось друком книжок шрифтом Брайля. Та серед них своєю інновацією вирізняється казка львівської письменниці Лесі Кічури “Добрі мамині казки. Магія Різдва”. По-перше, тому, що книжка надрукована у твердій обкладинці – це дозволить продовжити термін її зберігання. По-друге, тому, що вона має кольорові малюночки для незрячих діток. Тобто, окрім того, що малеча зможе прочитати про пригоди звіряток чи гномів, так вони ще й матимуть змогу дослідити на дотик, дізнатись, як виглядає той чи інший герой казки.

Ще одним досягненням є створення QR-коду, за яким можна дізнатись цікаву інформацію про книжку. До того ж, “Добрі мамині казки. Магія Різдва” озвучені самою авторкою. Завдяки такому нововведенню, маленькі читачі зможуть почути голос Лесі Кічури, і у такий спосіб заочно з нею познайомитись.

Стартовий тираж становить 50 примірників. З них по одному примірнику ми відправимо у сім спеціалізованих шкіл-інтернатів (Львів, Мукачево, Слов’янськ, Київ, Одеса, Черкаси, Харків). Інші 23 книжки розподілять по одній між усіма обласними універсальними бібліотеками України. Решту – подарують незрячим дітям Львівщини. Крім цього, тираж будуть збільшувати залежно від потреби.

Наголошу на тому, що 50 примірників книжки шрифтом Брайля – це на правду великий тираж, який не варто порівнювати з традиційними накладами. Друк має свої особливості, наприклад, він займає більше часу та матеріалу. А на виході замість тоненької збірки казок, виходить стовщена книга, наче том якоїсь енциклопедії. До того ж, собівартість однієї такої книжки становить близько тисячі гривень, що декілька разів перевищує ціну за зрячу книжку.

Та це дрібниці. Головне – це те, щоб незрячі діти мали можливість читати сучасну літературу. Особливий наголос цьогоріч ми робимо на те, щоб діти з інших областей познайомились із сучасними львівськими письменниками та поетами”, – розповіла Оксана Потимко.

«Моя перша казка вийшла у світ понад десять років тому. Відтоді я мріяла про те, аби видати свої книжки шрифтом Брайля, щоб і незрячі дітки могли їх читати. І ось сьогодні ще одна моя мрія здійснилась. Все почалось з того, що восени я вирішила спробувати власну вдачу, тому написала Оксані Потимко, яка кілька років поспіль видає книжки шрифтом Брайля.

Процес роботи був оперативний – у грудні розпочали і вже зараз маємо готові примірники та аудіоверсію книги. Дуже задоволена співпрацею і дякую всім, хто приєднався до цієї доброї справи», – розповіла львівська письменниця, автор книги “Добрі мамині казки. Магія Різдва” Леся Кічура.

Фінансову допомогу для публікації та озвучення твору надала IT-компанія ELEKS у рамках партнерської співпраці з Ресурсним центром НУ «Львівська політехніка» і ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Співпраця триватиме протягом 2019 року, ознаменувавшись публікацією нових цікавих літературних творів для незрячих дітей.

Презентація книги “Магія Різдва”, видана брайлем із тактильними кольоровими малюнками, доповнена озвученими версіями на QR-кодах. Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Гал-Інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*