Микола Поворозник: Київ планує приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет»

Микола Поворозник: Київ планує приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет». київ, захворювання, контроль, програма міста долають діабет, профілактика

Микола Поворозник: Київ планує приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет». київ, захворювання, контроль, програма міста долають діабет, профілактика

Київ планує приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет», до якої вже долучилися понад 30 міст у всьому світі. Наразі програма охоплює понад 150 млн людей та сприяє профілактиці та контролю діабету в містах. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник після зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні паном Олє Егбергом Міккельсеном.

«Програма «Міста долають діабет» будується на трьох взаємопов’язаних елементах: Визначати, Ділитися, Діяти. Вона дозволяє містам зрозуміти власні виклики, пов’язані з діабетом, встановити цілі для подолання діабету типу II у своєму місті та об’єднати зусилля різних галузей, дисциплін та установ заради спільної мети. У рамках програми учасники одержують загальний огляд викликів, пов’язаних з діабетом у містах, та доступ до ключового досвіду рішень, напрацьованих у всьому світі», – розповів пан Олє Егберг Міккельсен.

За його словами, цінність програми «Міста долають діабет»:

  • зменшення кількості нових випадків захворювання діабетом та ожирінням у Києві;
  • зменшення витрат міського бюджету на лікування ускладнень цукрового діабету та ожиріння;
  • розвиток міської інфраструктури та поліпшення якості життя в місті;
  • поліпшення іміджу міста Києва на національному та міжнародному рівнях;
  • підвищення обізнаності про цукровий діабет;
  • заохочення киян до здорового способу життя;
  • створення платформи для захисту інтересів пацієнтів та реалізації соціально значущих ініціатив;
  • участь у нових дослідженнях та доступ до практичних знань.

«У столиці наразі зареєстровано 85761 хворий на цукровий діабет. Усі інсулінозалежні хворі Києва забезпечені необхідним лікуванням у повному обсязі. Це дозволяє стабілізувати стан їхнього здоров’я, запобігти розвитку ускладнень захворювання. Окрім забезпечення інсулінами, в міському бюджеті передбачені кошти на виконання інших заходів міської цільової програми «Здоров’я киян», спрямованих на лікування хворих на цукровий діабет. Зокрема, з метою ранньої діагностики цукрового діабету здійснюється закупівля тест-смужок для скринінгу населення на рівень глюкози та холестерину в крові, які розподіляються в 28 Центрів первинної медико-санітарної допомоги Києва», – розповів Микола Поворозник.

Він розповів, що до карантинних обмежень у місті діяв проект «Лікар у вашому домі», який покликаний упередити розвиток хронічних захворювань та виявити їх на ранній стадії, у тому числі й цукрового діабету.

«Програма «Міста долають діабет» потрібна столиці насамперед для профілактики захворювання. Бо саме мешканці міст більш вразливі до цукрового діабету. Це пов’язано в тому числі зі способом життя та екологічною ситуацією у великих містах», – зазначив Микола Поворозник.

Офіційний портал Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*