Молодіжний форум «Незалежне життя»

Молодіжний форум «Незалежне життя». київ, недискримінація, форум незалежне життя, інвалідність, інклюзивне суспільство, clothing, person, man, sign. A person holding a sign

Молодіжний форум «Незалежне життя». київ, недискримінація, форум незалежне життя, інвалідність, інклюзивне суспільство

26 листопада 2017 року в місті Київ відбувся молодіжний форум «Незалежне життя». Організатори форуму: БФ «АІК», Мережа Центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді міста Києва, Фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе». Захід відбувся в конференцзалі НСК «Олімпійський».

Наприкінці 1960-х і початку 1970-х років ідея незалежного життя привела молодих людей з інвалідністю з усіх куточків США у Вашингтон, щоб відіграти активну роль на місцевому та національному рівнях у формуванні рішень з питань, що стосуються їхнього життя. Ця подія перетворилась у великий Рух та боротьбу, яка сколихнула увесь світ та змінила хід історії, створивши низку законів з недискримінації людей з інвалідністю. Ця боротьба здобула назву Рух за незалежне життя!

Незалежне життя має стати наріжним каменем побудови інклюзивного суспільства й в Україні!

Саме тому 26 листопада в НСК Олімпійський на форумі “Незалежне життя” об’єднав молодих людей з інвалідністю навколо ідеї незалежного життя.

Захід було поділено на такі секції:

– Самовизначення

– Саморозвиток та зайнятість

– Стосунки та сім’я

Про самовизначення говорили: співзасновник «Доступно UA» Дмитро Щебетюк; cпівзасновник і СЕО проекту подорожей-сюрпризів Secret Ticket Таня Косянчук; ветеран АТО, учасник проекту «Переможці» Віктор Кардаш; громадський діяч, депутат київради Олександр Пабат; виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації» Віталій Пчолкін.

Питання саморозвитку та зайнятості висвітлювали: міжнародна волонтерка ООН, менеджерка з адвокації прав людей з інвалідністю Рупмані Четрі; голова Чернівецької обласної організації ПП «Сила людей», депутатка Вижницької міської ради Марія Нікітіна; переселенець, економіст, актор короткометражного фільму «Інший» Григорій Гришкан, координатор проектів з питань реформ в соціальному секторі, Програма розвитку ООН Олена Іванова.

Про важливість створення сім’ї на заході обговорювали: адвокатка, громадська активістка Наталія Мороцька; практичний психолог в галузі шлюбно-сімейних відносин Олександра Питлюк-Смеречинська; віце-президентка БФ «АІК» Наталія Мітяєва.

Відкривали форум президентка БФ «АІК» Юлія Ресенчук та відповідальний спеціаліст за функціональний напрям соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю мережі ЦСССДм м. Києва Лариса Остролуцька. На закритті виступив громадський діяч, керівник БФ «ІП-Фонд», український екстремальний мандрівник, Микола Подрезан. Модератором форуму був керівник Студії соціальних технологій “Garnet” Руслан Бахтиєв. Переклад виступів на жестову мову здійснювали Марина Ліферова та Наталія Кравцова.

Свій відгук про форум написала одна з його учасниць Марія Нікітіна.

«Хочу поділитися враженнями від участі в Молодіжному форумі, “Незалежне життя”. Дивовижний склад спікерів, громадських діячів, мандрівників, політиків, учасників АТО та просто щасливих сімей. Я отримала неймовірний заряд енергії, та шквал емоцій. Кожен зі спікерів ділився своїм досвідом, досягнення мети. На мою думку це дуже цінно, що молодь почула про те, що успішність не приходить сама. Це – велика праця над собою, це – ламання стереотипів та бій з бар’єрами, як особистими так і з навколишніми. Велика дяка організаторам та модератору цього форуму, адже вони доклали всі можливих зусилля, аби атмосфера була дружньою, теплою та захопливою.

Мені дуже сподобалося те що заключним спікером була психолог зі стосунків та сімейної психології. Часто люди з інвалідністю бояться будувати стосунки з протилежною статтю, аби не бути тягарем. Але приклад щасливих подружніх пар просто розвіює ці страхи.

Я маю надію що такого роду форуми стануть гарною традицією. Молоді люди з інвалідністю будуть досягати великих успіхів в різних сферах! Адже змінюючи себе, ми змінюємо світ!».

Молодіжний форум «Незалежне життя». київ, недискримінація, форум незалежне життя, інвалідність, інклюзивне суспільство

Джерело: https://www.facebook.com/events/326367387832839/?active_tab=discussion

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*