На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами

На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами. бо світла надія, богородчани, опіка, особливими потребами, інвалідність, clothing, person, indoor, ceiling, footwear, man, smile, human face, boy, jeans. A group of people standing in a room

16 липня благодійна організація «Світла Надія», що працює у Богородчанах, відзначатиме п’ять років своєї діяльності. Весела музика, привітання й подарунки, величезний торт – на цей День народження організатори планують для своїх підопічних, дітей з особливими потребами, чудове свято. Та, поки тривають останні приготування до свята, хочеться розповісти трохи більше про будні цієї організації, пише Галицький Кореспондент.

На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами. бо світла надія, богородчани, опіка, особливими потребами, інвалідністьГолова організації Надія Стефурак 20 років тому втратила можливість ходити

А почалося все з фрази: «наші діти нікому не потрібні». Ці слова голова благодійної організації Надія Стефурак почула з уст матері хлопчика з ДЦП. Тоді, у 2013 році, вона з друзями організували благодійний концертний тур на підтримку дітей-інвалідів «На крилах милосердя і добра». Об’їздивши чи не кожне село у двох (Богородчанському та Надвірнянському) районах організатори побачили, що дітей з обмеженими фізичними можливостями чимало, проте ними ніхто не займається.

На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами. бо світла надія, богородчани, опіка, особливими потребами, інвалідністьМайстер-клас з оформлення солодощів

«Побачене й почуте настільки вразило нас, що ми зі Світланою Панько вирішили: треба якось згуртувати батьків, щоб вони разом працювали та ділилися досвідом, – розповідає Надія Стефурак. – Адже зазвичай батьки, в яких є діти з інвалідністю, залишаються сам на сам зі своїми проблемами й потребами… Організували один захід, дорослі й малі залишились задоволені. Тоді ми пообіцяли дітям, що наступного місяця знову їх зберемо, так і зробили. Півроку працювали неофіційно, а потім районна державна адміністрація порадила оформити документи, і зареєструватись офіційно».

На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами. бо світла надія, богородчани, опіка, особливими потребами, інвалідністьСвітла Надія у кінотеатрі Люмєр 1 червня 2018р.

Так і з’явилася благодійна організація «Світла Надія». До речі, назву придумали склавши імена засновниць – Світлана і Надія. На перших порах було дуже важко: організація не мала свого приміщення, фінансування, мало хто знав про її існування. Щоб організувати захід, дорослі разом з дітьми виготовляли й продавали різноманітні вироби: з бісеру, в техніках декупаж та канзаші, зокрема прикраси для волосся та незабудки-бутоньєрки для випускників шкіл.

На Прикарпатті п’ять років працює організація, яка опікується дітьми з особливими потребами. бо світла надія, богородчани, опіка, особливими потребами, інвалідністьПланетарій в м.Трускавець 19 квітня 2018 р.

На сьогодні БО «Світла Надія» налічує 123 дітей (з низ 45 важкохворих) з Богородчан та сіл цього району. «Відгукуються підприємці, представники влади і просто небайдужі люди», – продовжує пані Надія.

Одна з мам, Надія Стрембецька розповідає, що організація, – як сім’я, де всі один одного розуміють, бо самі знають як це бути мамою особливої дитини. «Звісно, з нами буває важко – ми всі різні. І нам буває важко відчинити деякі двері, здолати перешкоди. Але, дякую Богу, що він додає нам сили. А ще посилає в наше життя хороших людей», – додає вона.

Світлана Андрійчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*