На Волині безплатно виготовляють протези

На Волині безплатно виготовляють протези. ковель, тов без обмежень, протез, протезування, інвалідність

На Волині безплатно виготовляють протези. ковель, тов без обмежень, протез, протезування, інвалідність

Людям, яким із певних причин ампутували кінцівки, повернутися до повноцінного життя допомагають у Ковелі. Фахівці науково-дослідного центру протезування, ортезування та реабілітації людей з інвалідністю «Без обмежень» працюють на сучасному обладнанні та використовують і вітчизняну, й імпортну комплектацію.

Ковельські техніки стажувалися у Німеччині

Керівниця ковельської філії ТОВ «Без обмежень» Людмила Козак розповідає, що у центрі трудяться досвідчені техніки, яких два з половиною роки навчали найкращі німецькі спеціалісти. За цей час волиняни досконало вивчили анатомію, опанували сучасне закордонне обладнання, пройшли стажування, склали надскладні іспити й здобули сертифікати.

І ось уже понад двадцять років майже щодня вони вселяють людям віру в себе, адже завдяки сучасним протезам люди з інвалідністю знову можуть повноцінно рухатися. Грають у футбол, танцюють, створюють сім‘ї, катаються на лижах. Ковельські спеціалісти виготовляють протези, які важать не більше, як здорові кінцівки, адже протез не має бути важким, інакше в пацієнта відбудеться деформація постави. А це погіршує стан здоров’я. Допомагають і дорослим, і діткам. Усі матеріали та комплектувальні сертифіковані, не спричиняють подразнень.

– Наші техніки підбирають протези індивідуально, залежно від віку і стану пацієнта. Для нас важливо, щоб людина почувалася комфортно. Тут їх вчать ходити і правильно користуватися протезами, – зазначає Людмила Козак. – Наші протези не поступаються якістю закордонним. А ще ми здійснюємо супровід своїх пацієнтів. Якщо людина схудне чи набере вагу, техніки підженуть протез під потрібний розмір.

За виготовлення протезів люди з інвалідністю не платять жодної копійки

Протезний цех у Ковелі працює з 1996 року. Ініціатива належала головному лікарю залізничної лікарні Ярославу Шевчуку, який у той час разом з іншими колегами підтримував тісний зв’язок з німецькими благодійниками. За ці роки цех підпорядковувався різним структурам. Кілька останніх років працівники переживали не найкращі часи – їм не виплачували зарплату, виходили на роботу кілька днів на тиждень. У липні 2019 року ковельчани стали співпрацювати зі столичним ТОВ «Без обмежень». Нове керівництво забезпечило волинських колег новими інструментами та обладнанням. У приміщенні зробили ремонт, поміняли проводку, сантехніку, встановили професійні станки та обладнання.

– Ми працюємо за держзамовленнями, згідно з Постановою Кабміну №238 від 14 березня 2018 року. Люди з інвалідністю не платять жодної копійки за виготовлення протезів. Шкода, що не всі про це знають. Я ще раз нагадаю, що в Україні кожна людина з інвалідністю, а також пенсіонери, яким зробили ампутації, мають право на безплатне виготовлення протезів верхніх і нижніх кінцівок. Ми робимо комплект: протез модульний для ходьби і протез для купання. Протез для купання призначений для того, щоб пацієнт міг самостійно прийняти душ, помитися, – каже Людмила Козак.

Керівниця філії роз’яснює, що пенсіонерам достатньо надати виписку лікаря ЛКК в управління праці і соціального захисту. Там на її основі видадуть направлення на протезування. Ходити і виробляти інвалідність пенсіонерам важко, та й не потрібно. Молодим людям треба принести в управління соціально захисту направлення МСЕК.

У Ковельському протезному цеху працюють три сертифіковані техніки-протезисти. Найдосвідченіший, справжній патріарх в протезуванні ― Василь Остапчук, який відомий на всю Україну, адже має золоті руки. Він допомагає стати на ноги діткам із важкими патологіями, виготовляє надскладні шарнірні ортези та протези. Олександр Романчук та Олександр Купрійчук теж майстерно виготовляють протези верхніх і нижніх кінцівок, ортези. Людмила Козак нарікає, що в жодному училищі України не готують техніків-протезистів. Тому у центрах змушені навчати фахівців самотужки.

Після протезування в Ковелі люди танцюють і грають у футбол

У Ковель звертаються люди з різних областей України. Протягом останніх років збільшилася кількість пацієнтів, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій в зоні ООС. Для них роблять протези, з якими хлопці успішно виступають на спортивних змаганнях. Щоб зробити заміри, техніки та лікар центру виїжджають у військові госпіталі.

– Ми отримуємо хорошу і українську і імпортну комплектацію – німецьку, американську, швейцарську. До кожного пацієнта застосовуємо індивідуальний підхід. Адже для них дуже важлива підтримка, – наголошує завідувачка.

Людмила Василівна наводить багато прикладів із життя протезного цеху, коли їм вдалося повернути до повноцінного життя інвалідів. Хлопчик, якому переїхала ніжку вантажівка, успішно грає у футбол. Юнак із Нововолинська їздить на авто та будує хату. Священник з Івано-Франківщини на двох протезах навіть займається художньою самодіяльністю. Є серед наших пацієнтів і паралімпійці, які здобували призові місця на світових змаганнях.

У день, коли ми спілкувалися із Людмилою Козак, в Ковельський протезний цех приїхали учасники ООС із Клевані. Чоловіків супроводжував лікар з фізичної та реабілітаційної медицини Рівненського обласного військового госпіталю Дмитро Разкевич.

Медик розповів, що півтора року тому на базі госпіталю відкрили Республіканський центр лікування та реабілітації наслідків нейротравм. Пацієнтами центру є учасники АТО/ООС, яким допомагають безплатно. Бійцям надають фізичну і медикаментозну реабілітацію. Дмитро Разкевич наголошує, що повноцінна реабілітація неможлива без виготовлення протезів та ортезів, які допомагають людям себе обслуговувати. Центр і надалі планує співпрацювати з Ковельським протезним цехом, адже бійці задоволені і якістю протезів, і людяним ставленням до себе.

На Волині безплатно виготовляють протези. ковель, тов без обмежень, протез, протезування, інвалідність

Оксана Куцик

Фото автора

Волинські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*