На Закарпатті відбулася засідання групи раннього втручання

На Закарпатті відбулася засідання групи раннього втручання. закарпаття, засідання, послуга, раннє втручання, інвалідність

На Закарпатті відбулася засідання групи раннього втручання. закарпаття, засідання, послуга, раннє втручання, інвалідністьНа Закарпатті відбулася засідання групи раннього втручання

Послуга раннього втручання – важлива підтримка для родин, які виховують дітей з інвалідністю чи ризиком виникнення порушень у розвитку. Кваліфіковані спеціалісти можуть суттєво допомогти скорегувати певні моменти психоемоційного та фізичного розвитку малечі від народження до 4 років.

Про це інформує Закарпатська обласна військова адміністрація, повідомляє «Район.Тячів».

На Закарпатті є чотири команди фахівців з раннього втручання, які готові працювати із сім’ями, котрим необхідна ця послуга. Такої допомоги в області зараз можуть потребувати майже 3 300 дітей.

Послугу раннього втручання потрібно наблизити до місць проживання сімей з дітьми, яким необхідна така підтримка. Для цього першочергово треба збільшити кількість команд і тренерів. На цьому під час засідання обласної робочої групи з питань розвитку системи раннього втручання наголосив Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОВА.

«Розвиток раннього втручання в період війни набуває особливого значення, адже йдеться не тільки про надання допомоги дітям, а й психоемоційної підтримки батькам. Наше завдання – налагодити системний, якісний і своєчасний механізм отримання послуги на місцях», – зазначив Петро Добромільський.

За його словами, для цього необхідно залучити керівників громадських організацій. Також важливо інструктувати батьків щодо раннього виявлення у дітей порушень розвитку або ризику їх виникнення і необхідності своєчасного звернення до спеціалістів.

Зараз на Закарпатті команди спеціалістів з раннього втручання працюють в Ужгороді, Міжгір’ї, Сваляві, Дубовому та виїжджають на домашні візити. Також вони проводять онлайн-консультації з тими сім’ями, котрі вимушено проживають за кордоном.

Від початку повномасштабного вторгнення до закарпатських фахівців звернулося 140 родин, серед яких 18 – з-поміж вимушених переселенців. Зокрема, допомогу з раннього втручання отримують 6 сімей військовослужбовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*