Незалежне життя дітей та молоді з інвалідністю. Реабілітація на рівні громади

Незалежне життя дітей та молоді з інвалідністю. Реабілітація на рівні громади. київ, конференція, реабілітація, інвалідність, інклюзивне суспільство, screenshot, design, menu, text. A close up of a building

Незалежне життя дітей та молоді з інвалідністю. Реабілітація на рівні громади. київ, конференція, реабілітація, інвалідність, інклюзивне суспільство

7 та 8 грудня 2017 року, у місті Київ, відбулася конференція «Незалежне життя дітей та молоді з інвалідністю: реабілітація на рівні громади». Організатор конференції – Мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета конференції: обмін кращими науково обґрунтованими практиками у сфері надання соціально-педагогічних, психологічних, соціальних, реабілітаційних послуг дітям, молоді з інвалідністю та членам їх сімей. Місце проведення: Конференц-зал «Інком», вул. Смоленська, 31—33.

Конференція мала такі форми роботи: робота у секціях, робота у дискусійних панелях, участь у дискусіях, участь у круглому столі, робота у майстер-класах, участь у пленарних засіданнях.

На конференції проблемні питання обговорювали у різних секціях:

 • «Соціально-психологічна підтримка сімей в яких виховуються діти, молодь з інвалідністю»
 • «Технології формування інклюзивного суспільства»
 • «Основні засади, підходи та технології забезпечення незалежного життя людини з інвалідністю»

Присутні мали змогу взяти участь у дискусійних панелях:

 • «Технології роботи з членами сімей осіб з інвалідністю». У рамках цієї дискусійної панелі відбулася презентація технологій формування інклюзивного суспільства та інтерактивна зустріч «Реабілітація на рівні громади».
 • «Соціально-психологічна підтримка сімей, в яких виховуються діти з комплексними порушеннями».
 • «Формування інклюзивного простору в громаді»
 • «Технології формування особистої відповідальності та навичок самостійного життя у дітей і молоді з інвалідністю»
 • «Актуальні питання підготовки спеціалістів до роботи з дітьми, молоддю з інвалідністю; сім’ями»
 • «Психологічна реабілітація дітей та молоді з інвалідністю і членів їх сімей»

Для зацікавлених осіб та організацій проводили майстер-класи:

 • «Правова модель розуміння інвалідності: доступні послуги»
 • «Застосування корекційних технологій у реабілітації з дітьми з комплексними порушеннями»
 • «Сексуальне виховання підлітків та молоді з інвалідністю»

Відбулися профільні презентації:

 • Презентація громадських, студентських проектів для людей з інвалідністю
 • «Інклюзивне працевлаштування та зайнятість молоді з інвалідністю»

На круглому столі «Незалежне життя і реабілітація на рівні громади: зони відповідальності учасників процесу» відвідувачі конференції мали змогу обговорити актуальні питання незалежного життя осіб з інвалідністю.

У конференції взяли участь не лише соціальні працівники, які безпосередньо обслуговують осіб з інвалідністю, а й представники громадських організацій та культурні діячі. Наприклад, проект велопробіг “Бачу! Можу! Допоможу!” презентувала Юлія Сачук, громадський діяч ГО Fight For Right / Боротьба за права. Проект «Спікерське бюро» презентував Марат Губанов, психолог, спікер; Леоніда Пономарьова, журналіст, спікер. Важливість проекту «Інклюзивна література» висвітлювала Осмоловська Олена, письменниця. Про інтегрований театр, як соціокультурна реабілітація осіб з інвалідністю – Любота Віталій, член союзу театральних діячів України, арт-директор Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля», режисер та худ. керівник народного театру-студії «Паростки», міжнародний тренер-викладач за темою: технології роботи інтегрованих театрів.

Після закінчення конференції учасники переглянули тематичну виставу народного театру «Паростки».

Конференція – це ще одна сходинка до формування незалежного життя осіб з інвалідністю та створення інклюзивного середовища на рівні громади.

Джерело: https://www.facebook.com/events/1543427635742513/?active_tab=discussion

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*