Програму RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA перекладатимуть жестовою мовою

Програму RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA перекладатимуть жестовою мовою. жестова мова, коронавирус, програма rights now!, фестиваль docudays ua, інвалідність

Програму RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA перекладатимуть жестовою мовою. жестова мова, коронавирус, програма rights now!, фестиваль docudays ua, інвалідність

З 27 березня по 4 квітня під час 18 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Фахівці та фахівчині з громадського та державного секторів поговорять про зміни у різних сферах нашого життя, спричинені пандемією коронавірусу COVID-19, а також, як захистити своє право на здоров’я.

Правозахисна програма RIGHTS NOW! передбачає 11 дискусій, у яких обговорять, чи дбають українці про своє сексуальне здоров’я, як відстояти своє право на безпечні та найменш травматичні пологи. Поміркують про вплив соцмереж на дитячу психіку, дізнаються, з якими проблемами нині найчастіше звертаються до психологів. Також йтиметься про проблеми в паліативній медицині, в лікуванні орфанних захворювань, яку допомогу отримують хворі в місцях позбавлення волі.

Усі дискусії RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мовою, що стало можливо завдяки проєкту «Інклюзивно привітні».

Складовою правозахисної програми RIGHTS NOW! буде «Жива бібліотека». Цього року «книгами» у ній стали люди, об’єднані історіями подолання стигм, упереджень та дискримінацій, пов’язаних з їхньою спільнотою чи статусом. Зокрема, ви почуєте історії, як вибороти право на освіту людині з розладом аутичного спектру (історія соціалізованого аутиста, кандидата фізико-математичних наук Юрія Тихого) і чому інвалідність не є завадою для великого спорту (історія багаторазової переможниці Параолімпійських ігор Олени Юрковської, дефлімпійської спортсменки Марії Андрієнко, режисерки та мисткині, яка пересувається на візку Маріанни Смбатян).

Охочі можуть заповнити коротку форму за посиланням (https://docs.google.com/forms/d/1SQkjHhQ2SkSl6KtvuBAk3Zfld_kVW7yL_c3Kt5Phj2c/edit?ts=603d599a&gxids=7628) Після того зареєстровані «читачі» отримають лінк на Zoom і зможуть поставити свої питання «книгам». Участь вільна.

«Жива бібліотека» працюватиме щодня з 27 березня до 4 квітня.

Приєднатися до трансляцій дискусій можна у Facebook та YouTube фестивалю Docudays UA, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

Нагадаємо, у зв’язку з впровадженням локдауну в Києві 18 Docudays UA відбудеться онлайн з 26 березня до 4 квітня. Основним майданчиком 18 Docudays UA стане онлайн-кінотеатр DOCUSPACE (docuspace.org), де можна буде долучитися до фестивальних дискусій та майстер-класів, а також переглянути понад 80 стрічок з конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*