Проєкт «Інвакуація»: люди з інвалідністю та їхні близькі успішно евакуйовані до безпечних країн

Проєкт «Інвакуація»: люди з інвалідністю та їхні близькі успішно евакуйовані до безпечних країн. війна, евакуація, проєкт інвакуація, співпраця, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Критична ситуація — час подбати про ближнього. Криворізька громадська організація «Об’єднання відповідальних громадян» протягом довгого часу відстоювала права людей з інвалідністю. Початок активної фази російсько-української війни поставив питання про їхню евакуацію в безпечні місця.

Було зрозуміло, що міські сховища не пристосовані для маломобільних громадян.

Були відомі трагічні приклади того, «як буває». У містах, що швидко потрапили в зону жорстких бойових дій (Ізюм, Маріуполь), люди з інвалідністю гинули в своїх оселях через бомбардування. Або, ще страшніше — були приречені на повільну смерть від голоду та без медикаментів, опинившись у пастці через руйнування шахт ліфтів та сходових секцій під’їздів.

«Ідея проєкту «Інвакуація» була реалізована починаючи з середини березня у співпраці з ГО РУХ БЕЗ МЕЖ, Культурно-громадський центр ШELTER+ і нашою оперативно зібраною польсько-українською волонтерською командою.

Суттєво допомогла Укрзалізниця — Ukrzaliznytsia, котра надавала спеціальні вагони для евакуації і працювала напрочуд гнучко. Ключовим моментом стала співпраця з Оксана Жолнович і її командою. Зараз пані Оксана посіла посаду міністерки соцполітики, тож ми щиро радіємо цьому призначенню!», — зазначають в організації.

Велику справу зробили друзі за кордоном, які забезпечили переміщених громадян житлом з усіма умовами для інклюзивного перебування, дотримання особистої гігієни та харчуванням. Завдяки їм, маломобільні мешканці Кривого Рогу, Запоріжжя, Миколаївської області та Сходу України змогли розміститися у таких країнах: Австрія, Іспанія, Італія, Литва, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Чехія, Швеція.

Загалом було евакуйовано 683 людини, з них 364 громадянина з інвалідністю та 329 їхніх рідних та близьких.

Це — не просто цифри. Це — врятовані життя й долі. І це — перемога для кожного, хто був долучений.

«Новий формат»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*