Раннє втручання – відбулось засідання Національної політичної платформи

Раннє втручання – відбулось засідання Національної політичної платформи. засідання, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність, інтеграція, person, indoor, computer, laptop, table, conference room, desk. A group of people sitting at a desk

Раннє втручання – відбулось засідання Національної політичної платформи. засідання, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність, інтеграція

21 серпня 2018 року під головуванням заступника Міністра соціальної політики Олександри Чуркіної пройшло засідання Національної політичної платформи раннього втручання, створеної відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Всеукраїнським громадським об’єднанням “Національна Асамблея людей з інвалідністю України”, Благодійним фондом “Інститут раннього втручання”, Громадською організацією “Всеукраїнська фундація “Захист прав дітей”, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики, Міністерством освіти і науки, Фундацією “Soft Tulip” Королівства Нідерланди та Європейською Асоціацією Раннього Втручання “Eurlyaid”.

У заході взяли участь Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, представник Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наталія Сітнікова, Директор Фундації “Soft Tulip” Королівства Нідерланди Ерік Блюмкольк, член правління Європейської Асоціації Раннього Втручання “Eurlyaid” Ноор ван Лоен, представники Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, міжнародних та громадських організацій.

Під час вступного слова Олександра Чуркіна зазначила, що підписаний 3 квітня 2017 року Меморандум дозволив утворити Національну платформу для ефективного діалогу між усіма учасниками процесу, для впровадження комплексної та повної системи раннього втручання в Україні.

“Міністерство соціальної політики систематично проводить роботу щодо створення умов для зменшення інвалідизації, і вже третій рік поспіль наші реабілітаційні установи успішно розгортають роботу по запобіганню дитячій інвалідності, а це є одним з основних елементів послуги раннього втручання. Наші установи надають певний спектр послуг з ранньої реабілітації дітям від 0 до 3 років. Для нас показовими були дані статистики, які показали правильність обраного нами напрямку руху: за 2017 рік у реабілітаційних установах Мінсоцполітики отримали послуги майже одна тисяча дітей, і дуже важливо зазначити про те, що результатом надання цим дітям послуг, ризик набуття інвалідності було повністю знято”, – заявила заступник Міністра соціальної політики.

Вона також розповіла, що усі профілактичні та корекційні програми з попередження інвалідності серед дітей є комплексними та багатовекторними, та найкраще сприяють інтеграції дитини в соціум. Саме ранній початок такої роботи з дітьми та з родинами таких дітей, сприяє не лише успішному розвитку дитини, але й адаптації батьків, вчить батьків співпрацювати з дитиною, як допомагати.

“Послуга раннього втручання має вкрай вагомий соціальний елемент – не дають розпадатися родинам, він допомагає родині комунікувати з дитиною та комунікувати дитині зі світом”, – пояснила Олександра Чуркіна.

Серед першочергових кроків, які потрібно зробити для впровадження послуги раннього втручання по усій країні були зазначені затвердження проекту Положення і Регламенту Національної політичної платформи з раннього втручання, що дасть можливість оперативно опрацьовувати всі документи і виносити спільні оперативні рішення та залучати міжнародний досвід і фахівців з інших країн; затвердження спільного наказу Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки щодо деяких питань з реалізації пілотного проекту створення системи надання послуг раннього втручання, для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я і життя; затвердження проекту розпорядження Кабінету Міністрів про схвалення Концепції створення та розвитку системи послуг раннього втручання в Україні на виконання Указу Президента “Про заходи спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю”.

Учасники засідання одноголосним рішенням підтримали ухвалення Регламенту Національної політичної платформи з раннього втручання.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*