«Світ рівних»: в Маріуполі обговорили питання інклюзивної грамотності (ФОТО)

«Світ рівних»: в Маріуполі обговорили питання інклюзивної грамотності (ФОТО). мариуполь, світ рівних, форум, інвалідність, інклюзія

«Світ рівних»: в Маріуполі обговорили питання інклюзивної грамотності. мариуполь, світ рівних, форум, інвалідність, інклюзія

У палаці культури «Український дім» відбувся регіональний форум «Світ рівних». На ньому обговорили актуальні питання в сфері інклюзії. Серед них – інклюзивна грамотність, соціальна інтеграція людей з інвалідністю та створення рівних можливостей для кожного. Експертом в одній з панельних дискусій виступила заступник міського голови Ксенія Сухова.

«Ми поставили завдання і активно реалізуємо програми для створення рівних умов для кожного маріупольця. Оновлюючи інфраструктурні об’єкти, будуючи нові центи соціальних послуг докладаємо всіх зусиль, щоб люди з інвалідністю відчували себе частиною суспільства і не долали додаткових бар’єрів. Дуже важливо привертати увагу до цієї теми, щоб кожна людина відчувала себе відповідальним на шляху до позитивних змін в питаннях інклюзії», – зазначила Ксенія Сухова.

Також на форумі виступив секретар міськради Степан Махсма: «Це тема важлива для кожного з нас, створюючи рівні умови для всіх членів суспільства, ми будуємо впевнений фундамент для нашого майбутнього. Упевнений, в ході дискусії, намітимо план робіт для муніципалітету та інших структур для створення рівних можливостей для кожного».

В рамках форуму пройшли дві панельні дискусії. Їх теми – «Інклюзивна грамотним бути просто» і «Дискримінація зі знаком інвалідність». Серед спікерів – психологи, активісти «доброзичливої інклюзії» і автори видань в даному напрямку. Також у форумі взяли участь співробітники муніципалітету, соціальних сервісних служб міста, поліцейські і студенти.

Спікери нагадали, що люди з інвалідністю – це 10% від усіх жителів України. Також підняли проблеми інфраструктурної та інтелектуальної доступності. Організатор форуму Анжела Тимченко розповіла, що Маріуполь став першим містом в Україні, де реалізувався проект «Ластівка». Тоді поліцейські навчилися жестовій мові.

Офіційний сайт міської ради Маріупольської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*