Торік на Львівщині народилося 489 дітей з вродженими вадами розвитку

Торік на Львівщині народилося 489 дітей з вродженими вадами розвитку. львівщина, вади розвитку, діагностика, скринінг, інвалідність, person, indoor, toddler, baby, boy, human face. A close up of a baby

Відзначення Всесвітнього дня запобігання вродженим вадам розвитку започатковано у 2015 році з ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я. Метою Дня є покращення поінформованості суспільства про причини вроджених вад розвитку, заходи первинної профілактики, важливість пренатальної діагностики та раннього постнатального скринінгу. Про це повідомила прес-служба Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2017 року на Львівщині народилося 489 дітей з вродженими вадами розвитку та хромосомною патологією, зокрема, 20 – з синдромом Дауна, 2 – з синдромом Едвардса, 16 – з вадами центральної нервової системи, 93 – з вадами серця і судин, 144 – з вадами кістково-суглобової системи.

Пренатальною ультразвуковою діагностикою було охоплено 4 861 вагітна в терміні до 22 тижнів та 2 861 вагітна в терміні після 22 тижнів. Під час обстежень виявлено 186 випадків вроджених вад, зокрема, 39 – вад невральної трубки, 13 – вад серцево-судинної системи, 5 – вад розвитку передньої черевної стінки, 4 – вади розвитку скелету, 1 – сечостатевої системи, а також 22 випадки множинних вроджених вад. За медичними показами перервано 84 вагітності.

В рамках пренатального скринінгу на фенілкетонурію та вроджений гіпотиреоз було проведено 23 845 досліджень, діагностовано фенілкетонурію у 1 дитини та вроджений гіпотиреоз у 4 дітей.

Доведено, що на виникнення більшості вроджених вад розвитку у дітей значною мірою впливають шкідливі чинники навколишнього середовища (тератогенні фактори), зокрема, іонізуюча радіація, хімічні забруднення, дефіцит мікроелементів, а також чинники, пов’язані зі способом життя, а саме, вживання алкоголю, наркотичних засобів.

Фактор впливу радіації є дуже актуальним для України у зв‘язку із наслідками Чорнобильської катастрофи. Пренатальний вплив алкоголю є однією з найчастіших причин порушення розумового розвитку дітей. Дослідження свідчать, що понад 3% вагітних жінок вживають алкоголь у значних дозах, що може призвести до ураження дитини ще до народження.

Вважаться, що близько 50% вад невральної трубки можна запобігти шляхом фортифікації (збагачення) борошна фолієвою кислотою (вітаміном В9), яка наразі не проводиться в Україні. За підрахунками експертів, завдяки таким заходам в Україні щорічно можна було б запобігти приблизно 800 випадкам вад невральної трубки, а значить врятувати від смерті і пожиттєвої інвалідності 800 дітей. Профілактика вад невральної трубки є економічно вигідною, адже витрати на фортифікацію борошна фолієвою кислотою є в 20 разів меншими від витрат на медичну опіку.

Негативний вплив багатьох чинників можна зменшити або взагалі усунути, а отже, значно знизити ризики і частоту вроджених вад розвитку.

Гал-Інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*