У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях

У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях. івано-франківськ, вистава, проєкт, спорт, інвалідність

У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях. івано-франківськ, вистава, проєкт, спорт, інвалідністьFacebook/Надія Стефурак

16-го червня в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання відбудеться презентація інклюзивного проєкту-вистави “Поезія за межами”. Про це у студії Суспільного повідомив режисер-постановник Мирослав Гринишин.

Ідея проєкту виникла кілька місяців назад.

“У цей складний час захотілося розповісти про внутрішні глибинні резерви, які допомагають людям у критичний період долати страх, зневіру, цинізм, депресію і шукати внутрішні енергетичні запаси. Адже людину не можна зупинити якимось зовнішніми обставинами, бо внутрішня сила вагоміша”, – розповідає Мирослав Гринишин.

Втілити ідею творець вирішив, залучивши людей з інвалідністю, які досягли успіхів у спорті. Зокрема, головними героями вистави будуть учасниця паралімпіади у Ванкувері Надія Стефурак та відомий хореограф Павло Гордієнко.

“Це спільний проєкт зі спортом – з людьми, які все життя в алгоритмі побудови свого внутрішнього розпорядку”, – ділиться режисер вистави.

Учасниками вистави є також і четверо викладачів і троє студентів фізкультурного коледжу.

У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях. івано-франківськ, вистава, проєкт, спорт, інвалідністьFacebook/Надія Стефурак. У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях

Надія Стефурак – 22 роки в інвалідному візку. Зіграти головну героїню у постановці погодилася одразу.

“Зараз займаюся дітьми з інвалідністю. І в цей проєкт запропонувала трьох діток. Хочу, щоб спробували сили, повірили в себе. Потрібно йти вперед в театрі, спорті. Можна себе всюди реалізовувати”, – каже Надія.

Уже четвертий тиждень відбуваються репетиції, тренінги. Перший етап підготовки – репетиції з головними героями – творці планують завершити в кінці серпня. У другому працюватимуть над залученням у виставу дітей з інвалідністю, а також світлом та музичним оформленням.

У Франківську поставлять виставу. Люди з інвалідністю – у головних ролях. івано-франківськ, вистава, проєкт, спорт, інвалідністьFacebook/Надія Стефурак. У виставі братимуть участь домашні тварини

У постановку планують залучити і домашніх улюбленців головного героя Павла Гордієнка – пітонів і павуків тарантулів – як виконавців ролей.

Руслана Полівчак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*