У Івано-Франківську обладнали Простір розвитку дітей з розладом аутичного спектру

У Івано-Франківську обладнали Простір розвитку дітей з розладом аутичного спектру. івано-франківськ, особливими освітніми потребами, розлади аутичного спектру, сенсорна інтеграція, інклюзія

У Івано-Франківську обладнали Простір розвитку дітей з розладом аутичного спектру. івано-франківськ, особливими освітніми потребами, розлади аутичного спектру, сенсорна інтеграція, інклюзіяНаприкінці року благодійний фонд «Відкриті очі» компанії SoftServe спільно з громадською організацією «Простір розвитку дітей» завершили облаштування єдиної в місті кімнати сенсорної інтеграції спеціалізованим обладнанням, яке має європейську сертифікацію. В спеціально обладнаному приміщенні діти з розладами аутичного спектру зможуть навчатися, гратися, спілкуватися та розвиватися фізично під час занять з фахівцями Простору.

За неофіційними даними В Україні є близько 6% шкіл з інклюзією, де є в середньому один-два класи з наявністю малого відсотку дітей з особливими освітніми потребами – це найнижчий показник в Європі. Обмеженою є також кількість спеціалізованих центрів, в яких діти з діагностованими розладами, можуть проходити необхідні програми раннього розвитку.

«Нам поставили діагноз двічі: молодшому та старшому синам. Ми почали шукати кваліфіковані центри для розвитку наших дітей. На той момент в Івано-Франківську не було жодного простору, де б займались дітьми з розладом аутичного спектру та й по всій Україні їх було дуже мало. Спільно з однодумцями, ми створили громадську організацію та відкрили Простір, де зараз, за підтримки БФ “Відкриті очі”, облаштували кімнату для сенсорної інтеграції», – Людмила Белей, засновниця ГО «Простір розвитку дітей», мама.

У Івано-Франківську обладнали Простір розвитку дітей з розладом аутичного спектру. івано-франківськ, особливими освітніми потребами, розлади аутичного спектру, сенсорна інтеграція, інклюзія«Простір розвитку дітей» був заснований 5 років тому і нині там регулярно займається близько 35-40 дітей. Також в центр приїжджають батьки з дітками із різних районів Прикарпаття та інших областей.

Нова кімната, облаштована Фондом та волонтерами SoftServe, дає можливість працювати з дітьми за допомогою методу сенсорної інтеграції. Цей метод визнаний у світі найбільш дієвим для розвитку нервової системи та мозку при терапії розладів аутичного спектру.

«До нас звернувся працівник компанії SoftServe, батько двох дітей, які мають розлад аутичного спектру. Облаштування кімнати необхідним обладнанням зайняло певний час, проте зараз ми маємо перший простір розвитку у Івано-Франківську, який працює за методикою сенсорної інтеграції. Ми вдячні Простору за місце надії для багатьох родин, куди можна прийти і відчути, що ти не сам-на-сам з проблемою; нам відомі історії, коли після сенсорної інтеграції дитина вперше у 6 років побігла в обійми батьків, це і зворушує, і надихає на наступні проекти водночас», – Вікторія Міщук, в.о. директора БФ «Відкриті очі».

Методика сенсорної інтеграції є досить поширено застосовується в країнах Європи. Вона забезпечує не лише позитивну динаміку в лікуванні, а й можливість так званого раннього втручання – коли мозок та нервова система дитини ще готові до змін.

Серед обладнання, встановленого БФ «Відкриті очі» в “Просторі розвитку дітей” з аутизмом в Івано-Франківську: качеля-платформа, платформа терапевтична із стабілізатором, кінь підвісний, качеля із стабілізатором, дошка на терапевтичних роликах, сенсорні диски, дошка ротаційна, гамак терапевтичний, м’яч для пропріоцептивних та зорових систем, м’який тунель, мат для роловання, поручні, мати корекційні-масажні та інше.

БРІЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*