У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру (ФОТО)

У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру (ФОТО). херсон, дебют, суспільство, театр, інклюзія, person, clothing, group, several, crowd. A group of people around each other

У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру. херсон, дебют, суспільство, театр, інклюзія

23 січня в обласній бібліотеці імені Олеся Гончара актори інклюзивного театру «Звичайна роль – особливий актор» продемонстрували виставу «Дивовижні пригоди книжкової феї у бібліотеці».

До створення театралізованого дійства долучилися діти-аутисти, діти з синдромом Дауна та діти з ДЦП, що представляють громадські об’єднання «Сонячні діти Херсонщини», «Серце матері» та ініціативної групи «Зачаровані діти».

Учасники розпочали підготовку восени минулого року під керівництвом режисера Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша Ірини Корольової.

«Ми мріяли про подібний проект дуже давно. Напередодні до мене зателефонувала мама одного з учасників і розповіла, що в них є театр для діток з особливими потребами. Ми вирішили допомогти їм показати свою творчість. Діти всі мріють про театр, але я запропонувала почати з бібліотеки. Важливо, щоб актори та їхні батьки могли не тільки долучитися до мистецтва, але й побачити, що вони нам потрібні, ми про них турбуємося. Думаю, що це неодноразова акція», – розповіла Ірина Корольова.

У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру. херсон, дебют, суспільство, театр, інклюзія

Ідея показати виставу у стінах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара знайшла підтримку у керівництва закладу. Натхнена надзвичайною любов’ю до життя, яка є у діток з особливими потребами, в.о.генерального директора Надія Коротун поділилася:

«Це знакова подія не тільки для Херсонщини, а й усієї України. Тому що на превеликий жаль і батьки, і діти чомусь соромляться проявляти себе у нашому суспільстві. Дуже багато говорять про інклюзію. А ми не говоримо – ми діємо. Дуже приємно, що актори разом зі своїми батьками стали нашою бібліотечною сім’єю».

У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру. херсон, дебют, суспільство, театр, інклюзія

Меценати, представники органів влади підтримали учасників театру. Зокрема, привітав акторів та гостей вистави народний депутат України Олександр Співаковський:

«Цей захід визначає цивілізаційний вибір України. На загальнонаціональному рівні завдяки Фонду Марини Порошенко інклюзія почала реалізовуватися. І Херсонщина зараз у лідерах. Адже такого театру не було ще ніде в нашій країні. У ХХІ столітті не буває різних людей, усі повинні отримувати доступ до якісного життя, і сьогодні ми бачимо, що це має відповідне підґрунтя та інструментар».

У Херсоні відбувся дебют інклюзивного театру. херсон, дебют, суспільство, театр, інклюзія

Після вистави учасники театру «Звичайна роль – особливий актор» отримали солодкі подарунки, набори для художньої творчості, а громадським організаціям, які вони представляють, було вручено стартові капітали. Почесну місію передати фінансову підтримку від Херсонської обласної державної адміністрації виконав керівник апарату Володимир Клюцевський. Він наголосив: «Турбота і всебічна підтримка дітей з особливими потребами є наріжним каменем діяльності нашого суспільства. Приділяючи їм належну увагу, ми створюємо цікаве життєве середовище, в якому вони можуть розвиватися, в якому їх чують і розуміють. Сьогоднішня вистава є проявом таланту і культури наших діток. Радує, що це лише початок і проекти втілюватимуться і надалі».

Гуськова Елеонора

Херсонська Обласна Державна Адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*