У Львові стартувала благодійна фотовиставка на підтримку дітей з розладами спектру аутизму (ФОТО)

У Львові стартувала благодійна фотовиставка на підтримку дітей з розладами спектру аутизму (ФОТО). впо, львів, рса, підтримка, фотовиставка

У Львові стартувала благодійна фотовиставка на підтримку дітей з розладами спектру аутизму. впо, львів, рса, підтримка, фотовиставка

15 травня у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбулось офіційне відкриття фотовиставки «Eye contact. Погляд у спектрі» на підтримку дітей з розладами спектру аутизму (РСА), які були вимушені евакуюватися зі своїми сім’ями до Львова з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Це ініціатива, що покликана привернути увагу суспільства до потреб українських дітей ВПО з розладами спектру аутизму. Війна та вимушений переїзд сім’ї дуже стресово сприймаються такими дітьми, і без належних адаптивних та корекційних занять матимуть руйнівний вплив на їхню нервову систему.

Саме це стало поштовхом до створення адаптаційного центру LEVCHYK SPECTRUM HUB — надати внутрішньо переміщеним сім’ям із дітьми з РСА можливість безкоштовно займатися корекцією, аби дорогоцінний час не був втрачений і кожен вихованець зміг успішно інтегруватися в соціальне життя.

LEVCHYK SPECTRUM HUB — центр адаптації та соціалізації дітей ВПО із розладами спектру аутизму, що був заснований у Львові командою благодійного Фонду Future for Ukraine в лютому цього року. В рамках програми у хабі проводяться заняття із сенсорної інтеграції, адаптивної фізкультури, логопедії, корекції поведінки та арт-терапії.

Успіхи вихованців LEVCHYK SPECTRUM HUB надихнули команду Фонду на створення проєкту-фотовиставки “Eye contact. Погляд у спектрі.”. Назва була обрана не випадково. Адже авторам проєкту вдалося майже неможливе — встановити зоровий контакт з дітьми, які зазвичай уникають цього, та віддзеркалити їхній погляд на чорно-білих світлинах. Це стало можливим завдяки синтезу професійної роботи фотографині Марти Грінштейн, яка сама є мамою дитини з РСА, та команди LEVCHYK SPECTRUM HUB. Адже, як відомо, діти з розладами спектру аутизму чутливі навіть до найменших змін у їхньому житті — перестановка у кімнаті, новий одяг, надмірні емоції, що виражає близька людина. Тому життя в умовах війни для них — надважке випробовування.

Експозиція налічує дев’ятнадцять фотопортретів вихованців центру у супроводі з їхніми реальними життєвими історіями.

Офіційне відкриття фотовиставки відбулося о 17:00. Вітальне слово мав керівник LEVCHYK SPECTRUM HUB Богдан Хомин.

“LEVCHYK SPECTRUM HUB — це безпечний простір, у якому діти у спектрі отримують безкоштовні корекційні заняття та розвивають свої таланти, адаптуються до нових умов життя, знімають стрес, вчаться відчувати своє тіло, тримати баланс, взаємодіяти, зокрема вимовляти свої перші слова.

Усе це дозволяє їм гармонійно інтегруватися в наше суспільство і робить Україну інклюзивною. А також, всі ініціативи, засновані командою LEVCHYK SPECTRUM HUB, направленні на привернення уваги суспільства до проблем дітей із РСА та залучення допомоги; такою ж є і створена унікальна виставка фотознімків, у якій взяли участь вихованці хабу”, — зазначив пан Богдан.

Leopolis.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*