У маріупольській бібліотеці вперше відбувся кінопоказ для людей з вадами зору (ФОТО)

У маріупольській бібліотеці вперше відбувся кінопоказ для людей з вадами зору (ФОТО). мариуполь, бібліотека, вади зору, кінопоказ, тифлокоментування

У маріупольській бібліотеці вперше відбувся кінопоказ для людей з вадами зору. мариуполь, бібліотека, вади зору, кінопоказ, тифлокоментування

У маріупольській бібліотеці імені В. Короленка провели кінопоказ з тифлокоментуванням – інклюзивною послугою для людей з вадами зору, при якому коментується те, що відбувається на екрані.

Про це повідомляють PR.UA співробітники Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

Так, в рамках кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA на базі бібліотеки відбувся інклюзивний кінопоказ документального фільму «Іон» бельгійського режисера Олів’є Мажі.

«Це історія успіху, як людина з функціональними порушеннями зору стала успішною в цьому житті. Він переїхав з родиною до Бельгії, знайшов хорошу роботу і все в житті склалося, як треба», – каже завідуюча відділом бібліотеки Надія Герасимова.

Вона зазначила, що в Україні немає законів про адаптацію фільмів і телепередач для глядачів з функціональними порушеннями зору і вони, на відміну від людей з функціональними порушеннями слуху, майже не мають доступу до візуальної культури.

Проєкт кіноклубу Docudays UA Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка «Чути, щоб бачити» – переможець другого етапу конкурсу DOCU/діє мережі DOCU/CLUB. Він створився за підтримки громадських організацій «Докудейз», Маріупольської територіальної первинної організації «УТОС», «З нами добрі серця», «Асоціація греків – інвалідів “ФІЛОС”» і «Приазовська правозахисна група».

Проєкт реалізується в рамках «Кампанії з підвищення рівня впливу суспільства на процеси прийняття рішень на місцях і розвитку демократичних стандартів». Об’єдналися громадські організації та бібліотека з однією метою: зробити доступними для маріупольців з функціональними порушеннями зору всі масові заходи, які проводяться в міських закладах культури тощо.

«Щоб створити доступне середовище для людей з функціональними порушеннями зору, був придбаний радіогід з приймачами і сучасний смартфон. Це частина програми зі створення доступного середовища та повноцінної участі людей з обмеженими можливостями здоров’я в житті місцевої громади, а також у реалізації міської цільової програми «Доступний Маріуполь». Надалі планується поширити досвід бібліотеки у всіх закладах культури Маріуполя», – зазначила Надія Герасимова.

Богдан Барабанов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*