У місті говоритимуть, як зробити Луцьк доступнішим для людей з інвалідністю

У місті говоритимуть, як зробити Луцьк доступнішим для людей з інвалідністю. луцьк, незрячий, шрифт брайля, інвалідність, інклюзивність, wall, person, indoor, human face, computer, laptop, bottle, clothing, table, worktable. A group of people sitting at a table

У місті говоритимуть, як зробити Луцьк доступнішим для людей з інвалідністю. луцьк, незрячий, шрифт брайля, інвалідність, інклюзивність

Луцьк – унікальне місто України, яке вражаючими темпами перетворюється на доступне для людей з інвалідністю завдяки ефективній співпраці громадських активістів, влади і бізнесу.

5 липня в 11:00 у Ring Dj Cafe (м. Луцьк, пр. Волі, 49 А) відбудеться презентація меню шрифтом Брайля, аби незрячі відвідувачі змогли комфортно самостійно обрати страви і напої, які їм до вподоби – повідомляє ГО «Генерація успішної дії».

Також відбудеться майстер-клас для журналістів, працівників сфери обслуговування та органів державної влади «Як забезпечити рівні можливості для людей з інвалідністю».

Лише за останній рік понад десять закладів громадського харчування обласного центру стали більш доступними для незрячих людей, адже в них з‘явилися або з‘являться в найближчому майбутньому надруковані шрифтом Брайля меню. Це ресторація «Курінь», мережі піцерій «Фелічіта» та «Дядя Pizza», піцерія «Теревені», кафе кавказької кухні «Шафран», Ring WOK Cafe, Ring DJ Cafe, готель-ресторан «Колобок», пивний клуб-броварня «Карабас-Барабас», кафе «Аліса», піцерія «Тарантелла».

Сприяючи інклюзивності українського суспільства, дбаючи про рівність людей з інвалідністю і в інших сферах життя, в межах презентації меню, Юлія Сачук, координаторка всеукраїнської кампанії на захист прав людей з інвалідністю Fight For Right, експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні, координатор Braillestudio проведе майстер-клас, учасники якого:

– дізнаються, чому важливо говорити і писати про інвалідність коректно, як в медіа-матеріалах так і в побуті;

– отримають практичні поради з недискримінації людей з інвалідністю:

– навчаться правилам супроводу, допомоги та надання послуг незрячим клієнтам;

– отримають знання щодо того, як місцева влада і громади можуть сприяти забезпеченню рівності;

– зможуть на власному прикладі переконатися, що відсутність зору не перешкоджає повноцінному життю;

– пройдуть тест, визначивши власний рівень толерантності.

Участь у заході візьмуть: виконувач повноважень Луцького міського голови, представники департаменту соціальної політики, департаменту підприємництва, Луцького міського центру зайнятості, журналісти, працівники закладів громадського харчування, люди з інвалідністю, представники Волинського осередку ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» та інших громадських організацій Волині.

Район Луцьк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*