У Польщі запрацювала гаряча лінія для біженців з вадами слуху [контакти, графік роботи]

У Польщі запрацювала гаряча лінія для біженців з вадами слуху [контакти, графік роботи]. польща, біженець, вади слуху, гаряча лінія, допомога

У Польщі запрацювала гаряча лінія для біженців з вадами слуху [контакти, графік роботи]. польща, біженець, вади слуху, гаряча лінія, допомогаUnsplash.com

Гаряча лінія для українців із вадами слуху та установ, які їм допомагають, працює у форматі відео. Її ведуть українською жестовою мовою.

Гаряча лінія для людей з вадами слуху: як вона працює

Інформаційна лінія створена не лише заради українців із такими проблемами, а й для поляків, які їм допомагають. Вона буде корисною для прикордонників, працівників приймальних пунктів, волонтерів та роботодавців. Поляки можуть використовувати гарячу лінію як перекладач. Про це повідомляє офіційний сайт міста Глівіце.

Контакти та графік інфолінії для глухих

  • Skype (українська жестова мова / польська жестова мова / польська)

DeafUkraine

Понеділок – п’ятниця: 7:00 – 23:00

Субота – неділя: 8:00 – 20:00

  • Whats App і Viber – для біженців і донорів (українська жестова мова / польська жестова мова)

тел.: 783 729 144, 724 028 395

Понеділок – неділя: 8:00 – 21:00

  • Messenger (для донорів польською мовою)

Głusi Ukraina PZG

Понеділок – неділя: 8:00 – 20:00

Гуртожиток для людей із вадами слуху

У Вроцлаві відкрили новий пункт тимчасового перебування для українців. Він призначений для осіб, які погано чують або не чують взагалі. Зараз там проживає 30 людей.

Притулок для біженців зробили в університетському готелі асистента “Сезам”. Раніше приміщення тривалий час не використовувалося. Його капітальний ремонт зробили за два тижні. Роботи обійшлися у півмільйона злотих. Заклад утримує Фонд “Медична солідарність”.

Будинок розташований в самому центрі міста. Має близько 80 кімнат та 250 місць. Серед помічників — волонтери з України. Для мешканців центру організували курс польської жестової мови.

Нагадаємо, що біженці з України, які хочуть скористатися правами людей з інвалідністю у Польщі, повинні отримати польську довідку, яка підтверджує такий статус. Довідку можна отримати в повітовому управлінні з надання інвалідності. Цей документ дозволяє користуватися пільгами та іншими формами допомоги. Для того, щоб отримати таку довідку, потрібні переклади українських медичних документів. Якщо їх немає, то потрібно пройти нове обстеження.

Anna Bałakyr, LWÓW

Ukrayina.Pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*