У студії БУГу розповіли про проєкт «Жіноче коло», який робить щасливішими мам дітей з інвалідністю у Володимирі (ВІДЕО)

У студії БУГу розповіли про проєкт «Жіноче коло», який робить щасливішими мам дітей з інвалідністю у Володимирі (ВІДЕО). володимир-волинський, жіноче коло, проєкт, підтримка, інвалідність

У студії БУГу розповіли про проєкт «Жіноче коло», який робить щасливішими мам дітей з інвалідністю у Володимирі. володимир-волинський, жіноче коло, проєкт, підтримка, інвалідність

Голова Володимир-Волинської громадської організації «Берег надії» Олена Кандиба та директорка інклюзивно-ресурсного центру «Жовта парасоля» Олена Токарєва розповіли у студії БУГу про проєкт психологічної підтримки жінок «Жіноче коло».

Гості студії виграли конкурс проєктів соціальної дії Волинської області, який реалізуються за підтримки Британської ради та програми “Активні громадяни”.

Як зазначила Олена Кандиба, ідея створення проєкту виникла ще рік тому. Запустили його вже осінню 2020 року, проте для якісної роботи необхідні були кошти. Так виникла ідея подати заявку на проєкт в обласному пітчингу. Над нею працювали разом з Оленою Токарєвою. Також питали думку у батьків, що виховують дітей з інвалідністю.

Мета проєкту – напрацювання алгоритму виходу зі складних життєвих ситуацій та покращення психоемоційного стану жінок з Володимира-Волинського, котрі виховують дітей з інвалідністю, шляхом організації тренінгів та консультацій спеціалістів.

Щоб залучити хороших спеціалістів для підтримки жінок, потрібні більші кошти. Саме на це, в основному, і будуть витрачені близько 42 тисяч грн, які отримають від проєкту.

Для перемоги організаторкам “Жіночого кола” потрібно було пройти два етапи: голосування, де отримали 1375 голосів, та онлайн-захист в області, на якому проєкт набрав найвищий бал на Волині і третій – в Україні.

У написанні проєкту психологічної підтримки жінок організаторкам допомагав проєктний відділ Володимир-Волинської міської ради, управління соціального захисту населення. Також до проєкту будуть залученні виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради (спеціаліст та юрист), КП “Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги”, Волинський ОБФ Карітас-Волинь та ін.

Жінкам пропонують доєднуватися до участі в проєкті психологічної підтримки. Для цього потрібно заповнити анкету.

З гостями студії також говорили про загальну доступність Володимира-Волинського для людей з інвалідністю. У місті наразі проживають 93 людини, які пересуваються на колісних кріслах, тому потрібно далі працювати в напрямку доступності громадських просторів для цих людей.

Ще одне важливе питання, яке наразі опрацьовують – це доступність навчальних закладів для дітей з інвалідністю, необхідність встановлення пандусів та спеціально обладнаних вбиралень. Адже наразі у Володимирі немає жодної школи, облаштованої для потреб людей з інвалідністю.

Також Олена Кандиба поділилась, що мріє відправити підопічних своєї громадської організації на відпочинок на море. Для цього навіть минулого року активістка організовувала збір коштів та вже відкладені на ціль 10 тисяч гривень. Проте, цієї суми недостатньо, тому планує писати інші проєкти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*