В АртХабі Укрінформу відкрилася виставка вишитих картин Надії Полєвої (ФОТО)

В АртХабі Укрінформу відкрилася виставка вишитих картин Надії Полєвої (ФОТО). київ, надія полєва, виставка, картина, інвалідність, person, painting, wall, indoor, woman, drawing, clothing, human face, art, picture frame. A person standing in front of a group of people posing for a photo

В АртХабі Укрінформу відкрилася виставка вишитих картин Надії Полєвої. київ, надія полєва, виставка, картина, інвалідність

Київ. Виставка вишитих картин Надії Полєвої відкрилася у понеділок в АртХабі Укрінформу.

В експозиції представлено 23 роботи, кожну з яких майстриня вишивала від 3 до 6 місяців, повідомляє кореспондент агентства.

“Це вже третя виставка нашого соціального волонтерського проекту “Мій талант тобі, Україно!”. Зараз усі намагаються допомагати дітям, і це добре і потрібно, але на дорослих мало хто звертає увагу. Та проблема інвалідності з віком не зникає, тому ми зосередилися на підтримці саме дорослих”, – пояснив співзасновник проекту, організатор виставки, журналіст Олександр Козловський.

За його словами, Надія Полєва – сирота, яка виховувалася в дитячому будинку. Після багатьох випробувань та розчарувань, коли, на її думку, ситуація зайшла у глухий кут, прийняла фатальне рішення – покінчити з життям. Після падіння з висоти дивом вижила, однак залишилася інвалідом. Надія належить до тих людей, кого називають “без певного місця проживання”, мешкає в лікарняній палаті. Друзі підтримують її речами, продуктами, а вона всю свою невелику пенсію витрачає на створення картин. “Надя не занепала духом, а знайшла себе у творчості. Вона дуже глибока та мудра людина”, – підкреслив Козловський.

Він зазначив, що відкриття цієї виставки стало реальним зовсім не завдяки грошам багатих меценатів, а тому, що є бажання творити добро для своїх співвітчизників. “Чомусь часто вважають, що для добрих справ потрібно багато грошей. Це не завжди так. Треба мати бажання допомагати іншим, а добрих людей на світі багато, і якщо є ідея, то обов’язково знайдуться ті, хто підтримає та допоможе її втілити у життя. Коли бачу, що моя допомога приносить радість іншим, розумію, що не дарма живу. І ось це відчуття ні за які гроші не можна купити”, – зізнався Козловський.

Таку думку поділяє співзасновник проекту, член НСХУ, дійсний член Європейської гільдії мистецтв, художник-педагог Катерина П’ятакова. “У нас дійсно є багато реабілітаційних програм для дітей та молоді, а для старших — то вже проблема. Але якщо людина має інвалідність у 18 років, то у 19 років, це нікуди не зникне. А їй треба далі жити. Часто вони, опинившись поза системою підтримки за віком, страждають, починаються депресії. Уявіть, багато з цих людей сидить у чотирьох стінах, а це важко. Тому такі заходи, як сьогодні, необхідні для них самих, бо люди збираються, спілкуються один з одним, представляють свої роботи. Це для них важливо”, – наголосила П’ятакова.

Сама майстриня задоволена цією виставкою та увагою до своєї творчості. Надія Полєва розповіла, що колись після того, як опинилася у лікарні та пережила два десятки операцій, вона вишивала ікони та дарувала усім тим, хто лікував та підтримував її, аби таким чином подякувати їм за поміч. А потім вирішили займатися улюбленою справою заради інших, щоб залишити щось для усіх людей.

“Бог посилає мені сили та натхнення. По 16-18 годин на день я вишиваю. Тобто, увесь свій час присвячений цьому, окрім того, який йде на сон. Але якби можна було без відпочинку жити, то я б тільки те й робила, що вишивала”, – сказала Полєва.

Свої полотна майстриня створює за мотивами біблійних сюжетів славетних художників епохи Відродження. “Серед них у мене немає якоїсь улюбленої картини, бо в кожну з них я вклала частинку своєї душі, любові, частинку себе, тому не можу обрати якусь одну. Це надає мені сили до життя, адже кожна з картин — це також бачення мого серця, реалізація особистих переживань”, – зізналася вона.

Роботи будуть представлені в Укрінформі протягом 10 днів.

Виставка вишитих картин Надії Полевої в Art Hub / Фото: Шамкін Данііл. Укрінформ

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*