В Чернівцях вперше провели операції важкохворим дітям з інвалідністю

В Чернівцях вперше провели операції важкохворим дітям з інвалідністю. кнп міська дитяча клінічна лікарня, охматдит, чернівці, операція, інвалідність

В Чернівцях вперше провели операції важкохворим дітям з інвалідністю. кнп міська дитяча клінічна лікарня, охматдит, чернівці, операція, інвалідність

В Чернівцях вперше провели операції важкохворим дітям з інвалідністю.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.

17 листопада у КНП “Міська дитяча клінічна лікарня” команда фахівців національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” провела дві операції дітям з інвалідністю.

Раніше такі оперативні втручання у Чернівцях не виконувалися.

“Одному пацієнту – півтора роки, у нього важка форма ДЦП. Другому – 9 років, він переніс операцію з видалення пухлини головного мозку. Обоє діток лежачі, дихають через трахеостому, не можуть самостійно ковтати, тому харчуються через зонд, – розповідає Микола Хома, завідувач хірургічного відділення міської дитячої клінічної лікарні.

“У діток часто траплявся гастроезофагеальний рефлюкс – затікання вмісту шлунка в стравохід і аспірація цього вмісту. Через це розвивалися бронхолегеневі проблеми – бронхіти, пневмонії. Для того, щоб полегшити стан цих пацієнтів та догляд за ними, було проведене паліативне оперативне втручання – гастростомія. У шлунок завели спеціальну трубочку, через яку хворі отримуватимуть харчування, уникаючи потрапляння шлункового вмісту в стравохід”, – каже він.

Оскільки у Чернівцях такі операції раніше не проводилися, голова благодійного фонду “Я – Майбутнє України” Марта Левченко разом з медиками міської дитячої лікарні звернулися по допомогу до хірургів “ОХМАТДИТу”.

До Чернівців приїхала бригада київських медиків на чолі з дитячим хірургом Олегом Годиком. Вони прооперували обох діток.

“У такій співпраці є два позитивних моменти. По-перше, дітям надали медичну допомогу у Чернівцях, їх не потрібно було транспортувати до Києва. А по-друге, наші хірурги мали змогу отримати досвід таких оперативних втручань”, – додав Микола Хома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*