В Одесі міжнародні експерти ділилися досвідом допомоги особливим дітям (ФОТО)

В Одесі міжнародні експерти ділилися досвідом допомоги особливим дітям (ФОТО). одеса, конференція, круглий стіл, раннє втручання, інвалідизація

В Одесі міжнародні експерти ділилися досвідом допомоги особливим дітям. одеса, конференція, круглий стіл, раннє втручання, інвалідизація

В Одесі відбулася міжнародна конференція «Літня школа раннього втручання».

У роботі конференції взяли участь представники профільних департаментів Одеської міської ради, міських медичних і соціальних закладів, українські та зарубіжні експерти в сфері раннього втручання, а також батьки дітей з особливими потребами. Конференція проводилась у форматах онлайн і офлайн з дотриманням протиепідемічних заходів.

Для учасників Школи були організовані семінари і тренінги від фахівців з Нідерландів, Норвегії, Польщі та інших європейських країн. Був представлений досвід розробки методичних рекомендацій і програм навчання в робочих групах.

Для батьків дітей з особливими потребами представники партнерської організації «SOFT tulip» розповіли про роль батьківських організацій у впровадженні ефективних послуг і захисту прав дітей, поділилися досвідом практичної роботи керівників батьківських організацій.

У рамках роботи Школи було проведено круглий стіл для представників державних структур «Моделі фінансування послуги раннього втручання». Досвід Одеси був представлений на прикладі Центру раннього втручання, який створений і успішно працює на базі дитячої міської поліклініки №6.

Захід проведено за підтримки Одеської міської ради в рамках реалізації Міської програми «Рівність» у співпраці з партнерськими організаціями: Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, посольством Королівства Нідерландів, міжнародним фондом «SOFT tulip», платформою «Батьки за раннє втручання в Україні».

***

Практика раннього втручання проводиться для дітей від народження до 4 років і ставить собі за мету зниження рівня інвалідизації і поліпшення адаптації дітей з особливостями розвитку до повсякденного життя.

Принципи раннього втручання включають комплексний підхід до проблеми за участю різних фахівців і орієнтацію на сім’ю. Результатом стає підвищення якості повсякденного життя дитини та родини, адаптація дитини до подальшого життя.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*